Більш-менш хороший фотоапарат коштує чималих коштів. Але відповідне «скло» до нього часом обходиться ще дорожче. І навіть якщо ви користуєтесь стандартним об’єктивом, який йшов в комплекті з камерою, він все одно потребує правильного догляду. Інакше якість ваших знімків з часом погіршиться, а потім лінза і зовсім прийде в непридатність. Отож як доглядати за об’єктивом фотоапарата поговоримо далі.
Три головні вороги об’єктива – пил, волога і цвіль. Особливо це стосується мандрівників, хоча проблема актуальна і для студійних фотографів. У будь-якому випадку, від усіх трьох загроз пристрій можна вберегти.
Використовуйте ультрафіолетовий фільтр
Якісний УФ-фільтр – відмінний спосіб захистити лінзу від пилу, вологи і навіть ударів. Якщо купуєте дорогий об’єктив, таке скельце, навіть недороге, стане хорошим вкладенням в термін його служби.
Деякі стверджують, що при використанні УФ-фільтра якість картинки трохи погіршується, тому краще все ж не скупитися і придбати варіант подорожче. Насправді втрата якості мізерна, так що цей мінус непорівнянний з усіма плюсами такого фільтра.
Будьте дуже обережні при зміні об’єктива
Коли ви від’єднуєте від фотоапарата один об’єктив і під’єднуєте інший, в механізм камери можуть потрапити пил, волога і дрібні частинки. Тому завжди направляйте пристрій отвором вниз.
Щоб не довелося міняти «скло» на ходу, краще взагалі продумати заздалегідь, яка фокусна відстань для вас краще. В диких умовах захистити матрицю від шкідливого впливу можна, хіба що максимально швидко одягнувши кришку на отвір камери.
Як варіант, використовуйте об’єктив із змінною фокусною відстанню, щоб можна було знімати і великі, і загальні плани.
Купуйте сумку, мікрофібру і силікагель
Сумка для камери буде відмінним придбанням. У ній має бути відділ для одного або декількох об’єктивів, також вона повинна бути захищена від падінь. Якщо немає сумки, гарненько укутайте об’єктив в носок.
Мікрофіброю очищуйте інші частини камери. Якщо бруд не буде збиратися на фотоапараті, то він не буде потрапляти і на лінзу.
Щоб захистити «скло» від вогкості і цвілі, покладіть в сумку кілька мішечків силікагелю. Тільки не забувайте їх періодично міняти. Якщо на об’єктиві заведеться грибок, без професійної допомоги вже не обійтися.
Чистіть лінзу акуратно і ретельно
На лінзи більшості об’єктивів нанесено спеціальне напилення. Крім цього, скло дуже вразливе до подряпин. Так що якщо взялися за чистку, робіть її акуратно.
Не рекомендується використовувати рідини для чищення лінз: вони містять хімічні речовини, які можуть пошкодити покриття. Краще акуратно видалити пил спеціальним пензликом або грушею. Намагайтеся тримати об’єктив склом, яке чистите, вниз, щоб частинки на ньому не осідали.
По можливості возіть засоби для чистки з собою: вони можуть стати в нагоді в будь-який момент. І завжди вішайте фотоапарат на шию, якщо не користуєтеся штативом. Так набагато менше шансів розбити камеру.
Не дихайте на лінзу і не торкайтеся до неї пальцями
Не слід дихати на скло і намагатися очистити його краєм футболки. Так ви нашкодите напилювання і можете залишити на об’єктиві ще більше слідів.
Намагайтеся не торкатися до лінзи пальцями. Спокуса віддерти шматочок бруду може бути дуже великою, але в такому випадку на склі залишаться сліди. В крайньому разі акуратно приберіть їх мікрофіброю.
Якщо на лінзу потрапила вода, не давайте їй висохнути і залишити розводи. Просто обережно промокніть її тканиною.