Три головні вороги об’єктива – пил, волога і цвіль. Особливо це стосується мандрівників, хоча проблема актуальна і для студійних фотографів. У будь-якому випадку, від усіх трьох загроз пристрій можна вберегти.

Використовуйте ультрафіолетовий фільтр

Якісний УФ-фільтр – відмінний спосіб захистити лінзу від пилу, вологи і навіть ударів. Якщо купуєте дорогий об’єктив, таке скельце, навіть недороге, стане хорошим вкладенням в термін його служби.

Деякі стверджують, що при використанні УФ-фільтра якість картинки трохи погіршується, тому краще все ж не скупитися і придбати варіант подорожче. Насправді втрата якості мізерна, так що цей мінус непорівнянний з усіма плюсами такого фільтра.

Будьте дуже обережні при зміні об’єктива

Коли ви від’єднуєте від фотоапарата один об’єктив і під’єднуєте інший, в механізм камери можуть потрапити пил, волога і дрібні частинки. Тому завжди направляйте пристрій отвором вниз.

Щоб не довелося міняти «скло» на ходу, краще взагалі продумати заздалегідь, яка фокусна відстань для вас краще. В диких умовах захистити матрицю від шкідливого впливу можна, хіба що максимально швидко одягнувши кришку на отвір камери.