Якщо вам потрібна чарівна таблетка, яка допоможе упорядкувати життя і стати щасливішими, то ця стаття для вас. Отже, як досягнути успіху? Кайдзен: 5 японських принципів успіху
Японці завжди послідовні. У них вважається почесним довести справу до досконалості. Навіть якщо ти двірник, не скаржаться на долю, а шліфують свої навички. Японці не змінюють місця роботи в пошуках ідеального, вони можуть втілити свої мрії в реальність будь-де. Вся справа в підході. І він називається кайдзен.
Чому б не повчитися у японців і не спробувати їх метод управління? Ми адаптували інформацію так, щоб ви могли застосувати знання і за межами офісу.
Кайдзен– японська філософія, яка фокусується на безперервному вдосконаленні життєвих процесів.
Основа методу складається з п’яти ключових елементів, або п’яти S:
- Seiri – охайність,
- Seiton – порядок,
- Seiso – чистота,
- Seiketsu – стандартизація,
- Shitsuke – дисципліна.
Після закінчення Другої світової війни саме завдяки цій практиці багатьом японським компаніям, в тому числі і Toyota, вдалося швидко відновитися і нагнати втрачені потужності.
Робота
Якщо ви вирішили застосувати п’ять принципів кайдзен в роботі, тоді ці пункти повинні зайняти своє почесне місце прямо перед вашим носом і висіти там до тих пір, поки не стануть основою вашої діяльності.
1. Сортування
Що вам заважає бути ефективнішим? Складіть список. Принцип говорить, що кожен повинен робити виключно свою роботу. Якусь частину можна скоротити, наприклад, перевірку пошти і паперову рутину. Щось делегувати. У деяких фірмах прийнято, щоб менеджери з продажу самі розраховували вартість послуг, виставляли рахунки і складали договори. Хоча це справа бухгалтерії.
Іноді здається, що, якщо ви зробите все самі, буде краще . Насправді ні. Подумайте над тим, які прості зміни можна внести в робочий процес. Як океан складається з крапель, так і глобальні зміни починаються з малого.
2. Організація порядку
Після того, як ви відкинули все зайве, оптимізуйте процес роботи, збудувавши справи в необхідному порядку. Добре буде, якщо ви хоча б перші тижні будете вести щось на зразок робочого щоденника. Записуйте виконані завдання, час, тривалість, пріоритетність.
В результаті може виявитися, що на найважливіші справи у вас йде найменше часу, а рутина з’їдає більшу частину. Плануйте головне на той час, коли ваша продуктивність на піку.
3. Прибирання
Після закінчення трудового дня не забудьте привести робоче місце в порядок. Знайти потрібні речі набагато простіше, коли все лежить там, де має. Прибирання варто робити не тільки на робочому столі, але і в голові. Для цього треба виділити кілька хвилин, заглянути в щоденник, підвести підсумки, додати замітки і … забути про справи, коли опинитеся за порогом офісу. Тому що на наступний ранок ви повинні прийти на роботу з ясною головою.
4. Систематизація
Після того, як ви позбулися справ, виконання яких не входить у ваші обов’язки, побудували робочий процес і розклали все по поличках, прийшов час зробити з цього систему. Щоранку ви повинні дотримуватися цієї схеми. Скоро побачите результати.
5. Практика
Коли ви виконуєте перші чотири пункти, ви формуєте новий спосіб роботи. Дотримуйтеся наміченого шляху і не відкочується назад, до старих звичок.
Аналізуйте свою діяльність, вносячи зміни в процес. Таким чином ви будете постійно покращувати методи своєї роботи. Це вірний шлях, тому що мета кайдзен – постійне вдосконалення.
життя
Принцип кайдзен підходить для будь-якої сфери. Наприклад, ви хочете почати вести здоровий спосіб життя.
1. Акуратність
Виділіть півгодини, коли вас ніщо не буде відволікати. Сядьте, поділіть листочок на дві частини і запишіть в одну колонку все, що вам заважає, а в другу те, що допомагає.
2. Порядок
Складіть розклад, в якому включите все корисне: прогулянка в обід, скандинавська ходьба в парку, їзда на велосипеді. Також ви можете просто зробити список тих речей, яким ви повинні приділити увагу. Наприклад, сформуйте графік відмови від шкідливої їжі і включення в раціон корисних продуктів. Робити це потрібно поступово, інакше організм збунтується, вимагаючи дозу простих вуглеводів, до якої він звик.
3. Чистота
Підтримувати чистоту дуже важливо, які б цілі ви не ставили перед собою. У захаращеному приміщенні людина втрачає потрібний настрій. До того ж прибирання можна перетворити в підготовчий етап фізичного навантаження. Або зробіть з неї медитативний процес, коли потрібно зосередитися виключно на фізичних діях і повністю очистити голову від думок.
4. Стандартизація
А тепер настав час перетворити всі зміни в систему. Просто дотримуйтеся графіка, і він стане основою вашого способу життя.
5. Дисципліна
Слідкуйте за собою і позбавляйтеся від тяги до старих звичок. Спочатку здоровий спосіб життя дається нелегко: навколо стільки спокус, що втриматися важко. Удосконалюйтеся, знаходячи нові способи зробити свою реальність кращою.