Коров’яче молоко – популярний і корисний продукт, який щодня вживають багато дітей і дорослих, але часто його п’ють не тільки в сирому вигляді, але і кип’ятять, тому в даній статті докладно розглянемо, скільки хвилин і як варити молоко, щоб воно не пригоріло і « не збігло » з каструлі.
Скільки варити молоко
Відразу варто відзначити, що довго кип’ятити молоко не потрібно, та й не вийде, оскільки воно «збіжить» з каструлі (сильно збільшується в обсязі при нагріванні). Тим більше при довгій термічній обробці в молоці майже не залишиться корисним речовин.
Скільки варити молоко в каструлі? Молоко досить довести до кипіння і відразу відставити каструлю з вогню, щоб воно остигло, якщо ж молоко вариться для дитини, його можна прокип’ятити 2 хвилини.
Дізнавшись, скільки хвилин кип’ятити молоко в каструлі, розглянемо далі сам процес його варіння і кип’ятіння, щоб воно не пригорало і не тікало з каструлі.
Як варити молоко в каструлі
Варка молока в каструлі – швидке і нескладне заняття, з яким впорається кожен, головне уважно стежити за молоком до його закипання і використовувати невеликі секрети, які розглянемо нижче:
- Вибираємо відповідну для кип’ятіння молока каструлю (бажано алюмінієву або сталеву з товстим дном і високими краями).
- Насамперед готуємо каструлю до варіння молока: всередині промиваємо холодною чистою водою, а краї каструлі (всередині) змащуємо шматочком вершкового масла, щоб молоко не тікало.
- Заливаємо в каструлю холодне молоко (краще заливати неповну каструлю, а максимум на 2/3 від обсягу) і на невеликому вогні доводимо до кипіння, при цьому каструлю кришкою накривати не потрібно, а саме молоко періодично краще помішувати ложкою.
- Як тільки молоко закипить (почне піниться і підніматися до країв каструлі), забираємо каструлю з плити і охолоджуємо молоко (можна дочекатися, поки воно охолоне при кімнатній температурі або поставити каструлю з молоком в каструлю з холодною водою більшого обсягу).
На замітку: якщо молоко все ж збігло і пригоріло до каструлі, його краще відразу після кип’ятіння перелити в чисту ємність, щоб не було горілого запаху, а також, якщо його відразу все не будете вживати, швидше остудіть, перелийте в скляну пляшку або банку, закрийте кришкою і приберіть в холодильник.
Відповіді на популярні питання по темі, як кип’ятити молоко
- Чи потрібно кип’ятити молоко? Молоко куплене на ринку краще завжди кип’ятити перед вживанням, так як є високий ризик отримати харчове отруєння.
- На якому вогні кип’ятити молоко в каструлі? Молоко краще кип’ятити на повільному вогні, щоб воно закипало поступово і рівномірно прогрівалося.
- Як кип’ятити парне молоко? Незбиране парне молоко кип’ятять, як і звичайне, на повільному вогні, помішуючи доводячи до кипіння.
- Чи потрібно кип’ятити пастеризоване молоко? Пастеризоване молоко, куплене в магазині кип’ятити не обов’язково, можна вживати в сирому вигляді, оскільки на виробництві воно проходити обробку і розливається в тару в стерильних умовах.
- Як кип’ятити молоко, щоб воно не пригоріло? Щоб молоко не пригоріло, при варінні важливо весь час за ним стежити і періодично помішувати ложкоюю Також краще використовувати каструлю з товстим дном, при цьому перед варінням молока сполоснути її всередині холодною водою. Також при варінні, щоб молоко не тікало і не пригорає в нього додають чайну ложку цукру (на самому початку варіння).
- Чи можна кип’ятити молоко кип’ятильником? Молоко можна кип’ятити кип’ятильником, тільки після цього його складно буде відмити.
- Скільки зберігається кип’ячене молоко? При кімнатній температурі кип’ячене молоко рекомендується зберігати не більше 18 годин, в холодильнику – 3 доби.
- Чому скисає кип’ячене молоко? Як і в свіже молоко в кип’ячене згодом із зовнішнього середовища потрапляють бактерії, які поступово викликають скисання. При правильно зберіганні молоко після кип’ятіння в холодильнику зберігається довше.
Вам також цікаво буде дізнатися, як правильно вибрати молоко при покупці.
На закінчення до статті можна відзначити, що знаючи, як правильно кип’ятити молоко і скільки його варити по часу. Ви зможете швидко його прокип’ятити в каструлі, щоб виключити ризик отримати розлад шлунка, особливо якщо молоко непастеризоване і варилося для дитини.
Свої відгуки і корисні поради, як і скільки варити молоко в каструлі, залишаємо в коментарях до статті і ділимося нею в соціальних мережах, якщо вона була корисною для Вас.