Ну правда, що поганого в стаканчику-іншому чогось не особливо міцного, коли ти – відповідальний батько або турботлива мати – повертаєшся з роботи після складного дня і потребуєш в розслаблення в присутності дітей? Або, наприклад, ти студент, який тільки що витримав складну сесію – хіба це не привід відзначити успіх з друзями? А ще є великі свята – Новий рік і ювілеї. І як не згадати суботню або недільну вечерю, приправлену пляшкою смачного вина?

Причини для випивки можуть бути самими різними. Нюанс в тому, що ризики для здоров’я в цьому випадку нерідко значно переважують вигоду, яку ви розраховуєте отримати від алкоголю.

Чому треба менше пити

«Трохи червоного вина навіть корисно для здоров’я», – вважають багато. І, загалом-то, цілком справедливо.  Деякі алкогольні напої в помірних дозах дійсно роблять позитивний вплив на організм: наприклад, знижують ризик серцевого нападу або розвитку діабету другого типу. Але у цієї медалі є й зворотний бік.

Навіть в малих дозах алкоголь може стати причиною порушень сну, погіршення розумових здібностей, набору ваги. А вже про те, що існують продукти і ліки поєднувати спиртне з якими і зовсім небезпечно для життя, не говорив хіба що лінивий.

Дослідження доводять, що один келих вина в день трохи збільшує ймовірність  розвитку раку молочної залози у жінок. Чим більше ви п’єте, тим вище ризики.