Ця покрокова інструкція допоможе отримати гарний насичений колір і зберегти здоров’я волоссю. Дотримуючись вказівок, і результат буде не гірший салонного. Отже як пофарбувати волосся без шкоди для його краси?
Якщо ви вперше вирішили самостійно пофарбувати волосся, перш за все запам’ятайте чотири категоричних не ні.
- Не можна фарбувати волосся після хімічної завивки. Між цими процедурами повинно пройти мінімум два тижні.
- Не можна фарбувати волосся, якщо на шкірі голови є синці та садна або інші пошкодження.
- Не можна додавати до хімічних фарб масла, бальзами та інші засоби на свій смак.
- Не можна розведену фарбу використовувати кілька разів. Навіть якщо на наступний день, навіть якщо зберігати в холодильнику.
Як вибрати фарбу
Фарби для волосся бувають натуральними, фізичними і хімічними. Натуральні фарби – це хна і басма. Вони не завдають шкоди волоссю, а навпаки, живлять його. Але мають скромний діапазон відтінків. Детальніше про фарбування хною – в кінці статті.
Фізичні – це фарби з хімічним пігментом, але без аміаку і перекису водню. Фарбувальний пігмент обволікає, але не проникає всередину волосся. Через це вони нестійкі.
Найчастіше для домашнього фарбування застосовують хімічні фарби. В упаковці ви знайдете тюбик з фарбувальною пастою і окислювач. Хімічні фарби діляться на:
- Нестійкі: відтінкові шампуні і бальзами для освіження кольору.
- Середньостійкі: в них додають масла і інші поживні речовини для догляду за волоссям.
- Стійкі: в них багато хімії, зате колір довго не змивається.
Хімічними фарбами краще користуватися не частіше ніж один раз на місяць. Підфарбовувати корені допустимо кожні два тижні.
Визначтеся з типом фарби, а потім виберіть відтінок. Краще зробити це до походу в магазин, щоб біля вітрини не розгубитися від різноманіття.
На сайтах виробників фарб є сервіси для підбору кольору волосся. Відповідаєте на пару питань, завантажуєте фото і дивіться, що вам до вподоби: карамельний, каштановий або темний шоколад.
Якщо ви хочете змінити образ, відтінок повинен бути на один-два тони світліше або темніше поточного кольору.
Не варто влаштовувати вдома експериментів з перевтілення з брюнетки в блондинку. Без салонної змивки колір вийде жовтим, а волосся сильно постраждає.
Також краще довірити професіоналам складні фарбування такі як омбре і мелірування.
Як підготувати все необхідне
Для фарбування волосся в домашніх умовах вам буде потрібно:
- Фарба. Для короткого волосся вистачить однієї упаковки. Для середнього довгого волосся доведеться купити два-три флакони.
- Перукарська накидка. Якщо її немає, просто надіньте стару футболку, яку не шкода забруднити фарбою.
- Щіточка для фарбування волосся і гребінець з дрібними зубами. Теоретично можна обійтися одним гребінцем. Але на практиці пензлем зручніше розподіляти фарбу, а її гострим кінцем – відокремлювати пасма.
- Скляна або пластикова миска для змішування фарби і окислювача. На AliExpress продаються спеціальні набори для фарбування.
- Неметалеві затискачі для волосся. Згодяться «крабики» та інші шпильки.
- Рукавички. Краще купити в аптеці медичні. Ті, що йдуть в комплекті з фарбою, зазвичай незручні і неміцні.
- Жирний крем. Нанесіть його по лінії росту волосся, щоб при фарбуванні не забруднити лоб і вуха. Також можна використовувати паперовий скотч.
Голову перед фарбуванням мити необов’язково. Тільки якщо користуєтеся лаком або мусом.
Як наносити фарбу
Якщо ви вперше користуєтеся фарбою, особливо хімічною, проведіть тест на чутливість. Візьміть по краплині фарби і окислювача, змішайте та нанесіть на зап’ясті або внутрішню частину ліктя. Якщо за 10-15 хвилин шкіра не почервоніє, чи не з’явиться свербіж або печіння, можна фарбуватися.
Уважно прочитайте інструкцію: як змішувати, скільки тримати фарбу. Від цих нюансів залежить результат фарбування.
Зробіть два проділи: від чола до потилиці і від вуха до вуха.
В результаті волосся буде розділене на чотири приблизно рівні частини. Кожну з них зафіксуйте затискачем.
Одягніть перукарську накидку і рукавички. Розведіть фарбу по інструкції і приступайте до фарбування.
Спочатку нанесіть фарбу по головним проділах: від чола до потилиці, від скроні до скроні. Потім починайте фарбувати корені на потилиці (на малюнку – зона 1 і 2).
Відокремте тонке пасмо, нанесіть трохи фарби на корені і відкиньте його на верхівку, щоб не заважало. Переходьте до наступної ділянки. І так, поки не будуть зафарбовані всі корені в потиличній зоні.
Так само фарбуйте корені на маківці і скронях. Після цього фарбу залишилася розподіліть по всій довжині волосся. Розчешіть його і зберіть в пучок.
Описаний спосіб дозволяє нанести фарбу спочатку на верхівку і потилицю, а в саму останню чергу – на скронях, оскільки до них ще треба дістатися.
Як тримати і змивати фарбу
Багато хто пам’ятає, як мами і бабусі, після нанесення фарбу, надягали на голову пакет і огортали волосся рушником. Звідси поширена помилка: щоб колір був яскравішим, потрібно тепло.
Але не забувайте, що наші мами і бабусі фарбувалися переважно натуральними фарбами. У випадку з хною або басмою дійсно потрібно надіти поліетиленову шапочку і пов’язати на голову рушник. Хімічним фарбам, щоб йшла реакція, потрібен кисень, тому краще обійтися без пакетиків. Інакше після фарбування волосся буде сухим.
Тримайте фарбу рівно стільки, скільки вказано в інструкції.
Ще один міф: якщо фарбу потримати подовше, колір довше не змиється, а якщо менше – волосся менше ушкодяться. Це не так.
При контакті з хімічною фарбою лусочки волосся розкриваються. Фарбувальний пігмент вбирається в стрижень. Це займає від 20 до 40 хвилин. Після лусочки знову закриваються. Якщо змити фарбу завчасно, лусочки залишаться відкритими, а значить, волосся буде ламким. Якщо фарбу перетримати, волосся висохне і виснажиться.
Коли вказаний на упаковці час сплине, змийте фарбу теплою водою. Промивати потрібно до тих пір, поки вода не стане прозорою. Щоб позбутися від залишків фарби на шкірі голови, можна помити волосся з шампунем. Після обов’язково нанесіть бальзам для фарбованого волосся або зробіть відповідну маску і ще раз промийте волосся.
Після фарбування волосся краще сушити НЕ феном, а природним шляхом.
Як доглядати за фарбованим волоссям
Якою б бережливою фарба не була, фарбоване волосся потребує особливого догляду. Ось кілька елементарних правил.
- Користуйтеся шампунем і бальзамом для фарбованого волосся.
- Раз в 10-14 днів робіть вітамінні маски.
- При завивці плойкою використовуйте термозахист.
- Якщо ходите в басейн, надягайте шапочку.
Як пофарбувати волосся хною або басмою
Хна – це фарба з висушеного листя Лавсона. Вона використовується для розпису тіла і фарбування волосся. Останнім хна надає насичений мідний колір і здоровий блиск.
Басма робиться з листя індиго. З її допомогою фарбують волосся в темні тони: від світло-каштанового до чорного.
Процедура фарбування хною і басмою в цілому така ж, як хімічними фарбами, але є кілька важливих нюансів.
- Кількість порошку залежить від довжини і густоти волосся: зазвичай одна пачка на волосся до плечей і дві – на волосся до лопаток.
- Натуральну фарбу заливають гарячою, але не киплячою водою. Порошок потрібно ретельно розмішати, щоб не було грудок. Краще робити це дерев’яною або силіконової лопаткою обов’язково в неметалевому посуді.
- За консистенцією розведена хна повинна бути як густа сметана. Басма – ще густіше. При її розведенні важливо не переборщити з водою, а щоб басма не текла, в неї можна додати гліцерин або яке-небудь масло для волосся.
- Щоб фарба краще віддавала колір, потрібен термоефект. Після нанесення надягайте поліетиленову шапочку і вкривайте голову рушником.
- Хну і басму можна тримати на волоссі кілька годин. Чим довше, тим більш насичений відтінок.
- Натуральна фарба наноситься і змивається важче, ніж хімічна. Запасіться терпінням. Змивати хну і басму варто без шампуню і бальзаму. Також рекомендується пару днів після фарбування не мити голову.
Якщо хочете почитати про натуральні фарби для волосся, напишіть про це в коментарях.