Більшість людей намагаються висушити волосся в максимально короткі терміни і при цьому забувають, що основна мета догляду за волоссям – підтримувати їх здоровими.

Шенон Олсон, перукар, працює із зірками Голлівуду, і креативний директор салону краси ATMA Beauty

a-yak зібрав ключові правила швидкого і здорового сушіння волосся, яке додасть вашому волоссю блиск, обсяг і по-справжньому доглянутий вигляд. Отже, ви помили голову (звичайно ж, грамотно ) – приступаємо.

Правило № 1: акуратно відіжміть волосся рушником

Перше, що вам треба зробити, – видалити з шевелюри зайву вологу. Через неї кутикула (захисна оболонка волосся, що складається з прозорих лусочок кератину) розбухає The Healthiest Way To Dry Your Hair, що призводить до підвищеної ламкості і збільшує ризик появи посічених кінчиків. Тому чим коротший контакт з водою, тим краще.

Найкраще видаляти вологу м’яким, що добре вбирає вологу рушником, наприклад, з мікрофібри.

Ні в якому разі не тріть волосся!

Енергійні розтирання ушкоджують розм’яклу від води кутикулу, її лусочки в буквальному сенсі стають дибки. Через це волосся втрачає гладкість і здатність відбивати світло, а значить, на блиск можна не розраховувати. Оптимальний спосіб – м’яко притискаючи рушник до волосся, видавлювати з нього вологу. Якщо у вас довгі коси, їх можна скрутити джгутом в рушник і після цього віджати. Досить, якщо після цієї попередньої сушки з волосся не буде капати вода.

Правило № 2: не відмовляйтеся від використання фена

Це може здатися дивним, але використовувати фен з точки зору здоров’я волосся – більш правильне рішення, ніж дати їм висохнути самостійно.  Причина згадана вище: чим довше волосся контактують з вологою, тим гірше себе почуває кутикула.

Правило № 3: використовуйте термозахисні засоби

Їх наносять на підсушене рушником волосся. Такі спреї, пінки або лосьйони виконують відразу кілька функцій. По-перше, вони фіксують вологу всередині волосся – там, де вона потрібна. По-друге, обволікають кожну волосинку, зменшуючи ризик пересушити або перегріти її.

Правило № 4: сушіть в режимі прохолодного повітря

У гарячого повітря є незаперечна перевага: воно швидко випаровує зайву вологу. Висохле таким чином волосся стає пересушеним, зате відмінно тримає форму, яку йому надали. Тому сушка гарячим феном незамінна, якщо ви плануєте укладання.

Однак у підвищеної температури є і очевидний мінус: гаряче повітря випаровує не тільки зайву вологу, але і необхідну, що призводить до пошкоджень волосся. Крім того, прискорено випаровуючись, волога піднімає лусочки кутикули, а значить, волосся стає більш ламким і менш блискучим. Саме з цієї причини перукарі рекомендують по можливості користуватися феном в прохолодному режимі.

Правило № 5: використовуйте вузьку насадку для фена

Така насадка – дифузор або  концентратор – не дарма йде в комплекті до кожного більш-менш пристойного фену. Вона спрямовує повітряний потік саме туди, куди вам потрібно, а не хаотично розкидає волосся в різні боки. Таким чином шевелюра висихає швидше. Фен при цьому рекомендується тримати на відстані не менше 15 см від шкіри голови, щоб не пересушити її.

Найкраще сушити волосся у напрямку їх росту – від коренів до кінчиків. Це згладжує кутикулу, надаючи волоссю блиск, і прибирає пухнастість.

Правило № 6: розділяйте волосся на зони і сушіть кожну окремо

Зверніть увагу: саме так надходять професійні перукарі в салонах. Це полегшує і прискорює процес сушіння. Як правило, шевелюру ділять на чотири частини: вертикально – по проділу; горизонтально – від вуха до вуха по потиличній частині голови. Починати сушку рекомендується з будь-якої з зон в потиличній частині.

Правило № 7: залишайте волосся злегка недосушеними

Це правило допоможе вам не перестаратися і випадково не пересушити волосся, пошкодивши його кутикулу. Ступінь фінальної недосушенності визначайте самостійно. Оптимальніше всього вимкнути фен в той момент, коли ви розумієте: тепер на висихання природним шляхом волоссю потрібно всього 5-7 хвилин, не більше.

Так, перед тим як вимкнути фен, переведіть його в режим холодного повітря і пройдіться по шевелюрі: це допоможе згладити лусочки кутикули і зафіксувати блиск.