Дитинство – найкраща пора для виховання корисних звичок. Навчити дитину набагато простіше, ніж дорослого, а ймовірність того, що звичка залишиться з ним на все життя, набагато вища. Будьте послідовні, доброзичливі, і успіх не змусить себе довго чекати. Отож про те як привчити дитину чистити зуби поговоримо далі.
Коли мені було років п’ять, щоранку в нашій родині день починалося із чвар і ниття. Я нила, що не хочу чистити зуби, а батьки сперечалися, чи можна замінити ранкову чистку зубів поїданням яблука. Цю суперечка я подумки продовжувала років до 16, поки не зустріла чудового стоматолога, який нарешті відрізав: «Не можна!» – і заодно навчив мене ставитися до своїх зубів з повагою. Саме тому мені хочеться почати свої поради з любові до себе.
Прищепити дитині любов до своїх зубів
Робити щось, тому що так треба, іноді буває дуже важко. Виробляти в дитині механічну звичку – задоволення сумнівне. Але ви ніколи не програєте, якщо переконаєте дитину, що її здорова усмішка – краща прикраса. Просіть показати зубки і з посмішкою оголошуйте: «Красиві! Чудові білі зубки! Такі доглянуті, чистенькі і блискучі! »Можливо, вам в принципі важко говорити компліменти – боріться з собою, вчіться. Знаходьте теплі слова, навіть якщо зуби далекі від ідеалу. 5-10 підбадьорливих слів обійдуться вам набагато дешевше стоматолога. Дозволяйте собі іноді і насупитися: «Чому в тебе такі жовті зубки? Чи не почистив? »
Особистий приклад
Намагатися привчити дитину робити те, чого ви не робите самі, – абсолютно марне заняття. Чистіть зуби два рази в день і кличте дитину з собою – діти люблять наслідувати дорослих. Разом з цим перестаньте говорити фрази на кшталт цих: «У нього мої зуби, погані. До 50 років все одно все зміниться. Та й чорт з ними, потім поставлю імпланти. З цими зубами одні проблеми, вирвати їх треба і не мучитися ». Навіть хороші зуби можна зіпсувати посереднім підходом, а вже як-небудь ставитися до проблемних зубів – злочин проти себе самого.
Не сваріть дитину
Якщо вона відмовляється чистити зуби або чистить їх неправильно, почистіть їй зуби самі або дайте перед сном випити води і спробуйте на наступний день ще раз. Якщо чистка зубів почне міцно асоціюватися з вашим роздратуванням, дитина буде уникати її з ще більшим завзяттям.
Не квапте
Якщо ваш малюк не робить спроб самостійно доглядати за зубами до трьох-чотирьох років, чистіть їх самі і радійте, що не потрібно переживати через те, що не контролюєте процес. Також не варто намагатися чистити перші два-чотири зуба за допомогою щітки і пасти: зняти наліт цілком можливо чистою вологою серветкою або спеціальним силіконовим напальчником з м’якою щетинкою.
Дайте дитині більше свободи
Дозвольте самому вибрати собі зубну щітку. Можна купити кілька щіток і питати, якою саме він буде чистити зуби сьогодні. Можливість вибору з двох зол відмінно допомагає справлятися з впертими трилітками в безлічі випадків. Дозвольте самому видавлювати пасту на щітку, навіть якщо в результаті пасти занадто багато або занадто мало. М’яко робіть зауваження: «Нам потрібно пасти з горошинку, завтра видавимо трохи менше (більше), так?»
Включіть фантазію
Залучіть до гігієнічних процедур іграшки. Нехай у улюбленої ляльки «розболяться» зуби, і ви врятуєте її щоденної чищенням. Підключіть до гри дитину: нехай допомагає і показує, як правильно працювати щіткою. Подивіться мультики про гігієну рота, намалюйте кілька тематичних малюнків, кладіть під подушку подарунки від зубної феї, якщо дитина весь тиждень справно чистив зуби.
Будьте послідовні
Чистити зуби потрібно регулярно. Мабуть, єдиний випадок, коли недоречно нагадувати дитині про цю необхідність, – якщо вона хворіє і заснула раніше, ніж звичайно. Але пам’ятайте, що поганий настрій, термінова робота – все це не привід ігнорувати елементарні гігієнічні процедури.
Для абсолютно будь-якого конфлікту з дитиною: батьки повинні дотримуватися єдиної точки зору на проблему. Ніякого поділу на «щітки і яблука» бути не повинно, утримайтеся від публічних суперечок. Якщо дорослі не домовилися між собою, чого ж чекати від дитини?