Не всі гострі перці однакові по гостроті, і чітко слідувати рецептами, не зіпсувавши при цьому страви, досить складно. Перш ніж додавати вказану кількість перцю, я надрізаю його і пробую на гостроту. При цьому не варто покладатися на гостроту кінчика перцю, оскільки у далі він може бути набагато гостріше.

Добре, якщо перець виявився не гострим, але що робити, якщо ви попередньо б не протестували його на гостроту, а він виявився жахливо гострим і тепер блюдо безнадійно зіпсовано? Або, наприклад, ви приїхали в країну до любителів гострої кухні і виявили, що їх поняття little spicy не збігається з вашим (а часто саме так і буває).

Загалом, що робити, якщо дуже хочеться спробувати екзотичну страву, але вона обпікає до сліз, або ви чекаєте гостей і не зовсім розрахували гостроту приготованої страви?

переперчили страву

Що робити, якщо ви переперчили страву?

Спосіб № 1

Залежно від того, яку саме страву ви переперчено, можете додати один з інгредієнтів для зменшення гостроти. Наприклад, якщо це суп, то додайте більше бульйону; якщо це квасоля або томатне блюдо, потрібно додати більше рису.

Спосіб № 2

Молочні та кисломолочні продукти відмінно допомагають погасити пожежу в роті. Якщо ви з’їли щось дуже гостре, краще не запивати це водою або пивом. Ідеальний варіант – молоко. Йогурт і сметана, до речі, теж досить непогано справляються з цією проблемою.

Спосіб № 3

Деякі люди клянуться, що їм допомагає ложка арахісової пасти, тому, якщо є можливість, можете спробувати заїсти арахісовою, мигдальною або кунжутною пастою.

Спосіб № 4

Кислота – ще один спосіб прибрати гостроту. Оцет, лимон, лайм – можете використовувати будь-яку кислоту, яка не буде сильно впливати і змінювати смакові якості страви.

Спосіб № 5

Цукор теж досить непогано справляється з гостротою, особливо в поєднанні з кислотою. Якщо ви готували гострий томатний соус або гостру квасолю в томаті, ложечка цукру і буквально крапелька оцту явно не завадять.

Також окремо хотілося б зупинитися на роботі з гострим перцем. Якщо він дуже пекучий і ви при його розрізуванні забруднили руки, а потім забули про це і доторкнулися до шкіри обличчя або очей, промивати це найкраще молоком. Особливо очі! При роботі з пекучим перцем краще надягати тонкі рукавички. Якщо ж їх немає, то краще нанести на руки шар рослинного олії, який не дасть пекучим ефірним оліям залишитися у вас на руках.

Що ж стосується смакових якостей, не знаю, чи працює арахісова паста, але іншими чотирма способами я користуюся досить часто, тому можу сказати, що це працює в 90% випадків. А решта 10% – це неймовірна кількість перцю, яку ніякою кислотою, молоком або цукром не виправиш.