Одні люди взагалі не читають книг, інші постійно читають і не уявляють собі життя без книг. І тим і іншим живеться цілком нормально. Але є і такі нещасні люди, які начебто знають, що повинні читати, але їх електронна читалка припадає пилом на полиці, а домашня бібліотека складається з десятка недочитаних паперових примірників. Чи можна полюбити читання, щоб припинити ці моральні страждання і читати більше і з задоволенням? Цілком.

Коли люди дізнаються, що хтось прочитав багато книжок, їм відразу здається, що є особливий секрет. Може бути таке, що людина освоїла швидкочитання? Або вона відмовляється від чогось серйозного в житті, щоб читати більше?

Насправді немає ніяких секретів і таємних технік управління часом. Адже ви знаходите час на їжу три рази на день? Знаходьте час на сон, час на друзів, час на рідних, час на чергову серію улюбленого серіалу …

Ви робите це все не замислюючись, тому що це важливо і приносить задоволення. Але читання чомусь не увійшло в ваш список важливих справ. Чому ж?

Є принаймні три причини, які утримують людей від занурення в світ книг. Ось ці причини і способи перебороти їх.

Як читати більше. Три практичні поради

Читання як робота

Я з дитинства люблю читати. Фактично у мене не буває часу, коли немає книги, яку я поступово дочитую. В основному читаю вранці перед роботою (це вже сформований ритуал, без якого мені буде некомфортно), іноді в транспорті і в більшості випадків – на вихідних.

Для мене читання стало природним процесом, звичайною розвагою, яка приносить масу задоволення і захоплює. На мій погляд, проблема людей, які ніяк не почнуть читати, полягає в тому, що вони сприймають читання як роботу або зобов’язання.

Звичайно, в таких умовах вам навряд чи захочеться читати, а після роботи, коли запас сили волі майже вичерпаний, можна дати 99% гарантії, що ви не візьмете в руки книгу.

Спробуйте замість цього сприймати читання як природний процес, такий же, як, скажімо, їжа або ходьба. Беріть книгу або e-reader з собою на роботу, на відпочинок, на дачу.

Сприймайте читання як природний процес.

Я можу читати під час їжі і навіть дуже це люблю, але я не стала б радити це. Все-таки під час їжі треба концентруватися на тому, що ви їсте, відчувати смак їжі і ступінь насичення.

Але ось в інших ситуаціях, коли ваш мозок нічим не зайнятий, – будь ласка. Відкривайте книгу в метро або в пробці, під час перерви на роботі, коли спізнюється друг, з яким ви зібралися зустрітися, або гості, яких запросили додому.

читати більше
Завжди знайдеться час для читання

Якщо ви їдете на відпочинок, наприклад на дачу або на природу, теж може залишитися час для читання, наприклад, якщо ви прокидаєтеся раніше всіх і у вас є ще 20-30 хвилин, поки не піднімуться ваші друзі.

А скільки часу ви витрачаєте на якісь розваги, які вам не сильно подобаються? Наприклад, якщо ви звикли вечорами дивитися фільми, але не знайшли жодного дійсно хорошого, ви відразу виключаєте його? Або продовжуєте дивитися, щоб в кінці сказати: «Ось г ** но!»?

Наступного разу, відразу після першого широкого позіхання вимкніть фільм і беріть в руки книгу.

Грошей вистачить на все

Більшість книг можна просто завантажити з Інтернету або читати онлайн, але все ж є книги, особливо недавно видані, які доведеться купувати або замовляти. Проблема в тому, що люди не бачать в цьому особливої ​​потреби і відкладають покупку до кращих часів.

Якщо ви вирішили читати більше, навіть не думайте відкладати покупку. Побачили, замовили, почали читати.

читати більше

Коли у мене з’являються гроші, я купую книги. Якщо щось залишається – одяг і їжу. Еразм Роттердамський

З сучасними цінами на книги нам не доведеться вибирати між книгами, їжею і одягом. Скільки коштує книга, якщо це не подарункове видання, а звичайний паперовий варіант в м’якій обкладинці? Від 100 до 200 гривень. Ви не можете собі дозволити цього? Просто смішно.

Немає чіткого розуміння мети

Тільки подумайте, люди виливають свої знання на папір протягом 4,5 тисячі років. Здається, за цей час накопичилося стільки праць, що в книгах можна знайти поради та нові знання в будь-якій області.

Але читання – це не тільки нова інформація, але і пізнання чужого досвіду, життєвої позиції іншої людини, нового погляду на світ. Чим більше ви читаєте, тим більше досвіду накопичуєте, і з цим багажем ви зможете краще зрозуміти себе, не повторювати чужих помилок і зробити своє життя кращим.

Якщо сказати простіше, ви почнете знаходити в книгах підказки, як вирішити свої проблеми. Це може бути тому, що люди, як і їхні проблеми, в цілому схожі.

Тому, зіткнувшись з проблемою вперше, ви читаєте досвід людини, яка вже пережила аналогічну ситуацію і зробила свої висновки. Приблизно як старший родич, тільки він не нав’язує свій досвід, а просто пропонує його для ознайомлення.

На власному досвіді можу сказати, що майже в кожній книзі знаходиться одна або кілька ідей, які не залишають байдужими. А іноді зустрічаються думки, які перевертають твій світогляд.

Отже, всі причини не читати виявляються зовсім не причинами, а просто якимись відмовками. Так що прямо зараз вибирайте книгу щодо необхідної тематики і починайте читати. Напевно це заняття захопить вас, і буде вже не так просто відпустити книжку, не дочитавши її до кінця.