Ви відносите себе до жайворонків або совам? Я все життя вважав себе совою, але експеримент, який я провів, дозволив мені прокидатися вранці і не відчувати себе при цьому, як жертва катувань.
Я ніколи не любив ранок. Ні в школі, ні в університеті. Я з так званих сов, які люблять прокидатися до обіду, а засипати, зустрічаючи світанок. Мені складно довести те, що сови і жайворонки – це один з міфів, який ми самі собі нав’язали, але я розповім, як я привчив себе прокидатися рано вранці і не відчувати себе при цьому як 80 кілограмів протухлих овочів.
Я не хочу вдаватися в наукові визначення, обчислення своїх біоритмів і інші дуже корисні, але складні речі. Хочу лише розповісти про невеликий експерименті, який я провів і який, на щастя, закінчився успішно.
Мій графік сну останні кілька років складався таким чином: 10 місяців в році, коли йшла навчання, я прокидався о 7 годині ранку, а засипав коли доведеться. Це могло статися в 11 вечора, а могло статися під ранок. Студентське життя, ви розумієте.
Не дивно, що до вихідних моїм єдиним бажанням було дістатися до ліжка і ніколи з нього не вставати. Так я і жив: п’ять днів на тиждень відчуваючи пекло вранці, а останні два дні насолоджувався відпочинком, який так скоро закінчувався.
Не впевнений, що ця геніальна ідея прийшла в голову саме мені або я колись знайшов її, і вона відклалася, але в будь-якому випадку вона спрацювала. Отже, до справи.
Як я навчився рано прокидатися
Експеримент
Я виробив всього два правила. По-перше, визначив час, в який хочу прокидатися кожен день. Для мене це було 7 годині ранку. По-друге, вирішив лягати спати тільки тоді, коли я хочу. Неважливо, 9 вечора або 3 годині ночі, якщо я не хочу спати, я буду читати, дивитися фільми або працювати, але не лежати в ліжку, думаючи про коричневий стіл, побачене мною колись в кафе, дельфінів, цвіркунів, які видають дивні звуки, і про те, що завтра потрібно рано вставати, а я ніяк не можу заснути.
Було важко тільки перші кілька днів. Засипати тоді, коли тобі цього дійсно хочеться, – це здорово, а ось прокидатися після 4-5 годин сну – не дуже.
Я вирішив прислухатися до своїх відчуттів і стежити за тим, коли мені хочеться йти спати. Спочатку час варіювалося від 11 години вечора до 2 години ночі. Буквально через кілька днів мене стало хилити в сон раніше і я лягав вже в 10-11 годин. Дивно, але мої «совині» інстинкти зникли, і вставати в 7 ранку стало досить комфортно. Звичайно, перші кілька хвилин вранці були важкими, але згодом все стало на свої місця.
Більш того, у мене з’явилося набагато більше енергії, а головне, часу. Якщо раніше я не міг знайти час для особистих справ, то тепер у мене в розпорядженні було кілька вільних годин, які я міг витратити як завгодно.
Висновок
Підбивати підсумки, і спеціально для тих, хто не любить читати довгі тексти, а відразу прагне перейти до суті:
- Визначте час, в який ви хочете прокидатися кожен день.
- Засинайте тільки тоді, коли вам цього хочеться, і не звертайте увагу на час.
- Перед сном не займайтеся активними заняттями, краще почитайте книгу або подивіться спокійний фільм.
Мало не забув: потрібного режиму доведеться дотримуватись навіть у вихідні та прокидатись в встановлений час. Однак через два тижні це перестане вас турбувати. Цей нехитрий експеримент допоміг мені перекваліфікуватися з сови в жайворонка (якщо вони все-таки існують), і, сподіваюся, допоможе вам.
Якщо ви вирішите провести експеримент на собі та прокидатися рано, розкажіть в коментарях, що з цього вийшло!