Вибирайте відповідний час для прибирання

Мити вікна краще в похмуру погоду або в той час доби, коли сонячні промені не падають на скло. В іншому випадку вам доведеться довго боротися з розводами: мильна вода під впливом сонця швидко висихає, залишаючи сліди.

Інша важлива умова: мити вікна потрібно не рідше двох разів на рік. Інакше ця процедура перетвориться в багатогодинне відтирання бруду.

Запасіться спеціальними пристосуваннями

Швабра для вікон

Спеціальні швабри куди ефективніша маленьких губок і ганчірок. Як правило, вони оснащені насадкою з мікрофібри або поролону і гумовим скребком – більшого й не потрібно. Через довгу ручки шваброю особливо зручно мити великі вікна, хоча є і щітки з короткими ручками.

Користуватися шваброю просто. За допомогою насадки нанесіть на скло розчин з миючим засобом. Якщо ви вибрали засіб що сильно піниться, прополощіть і відіжміть насадку і ще раз пройдіться по склу, щоб видалити надлишки піни.

Гумовим скребком приберіть воду, починаючи з верхнього кута вікна. Наступну ділянку очищайте, трохи заступаючи скребком на чисту поверхню. Кожен раз, коли доходите до нижньої частини скла, протирайте скребок потім сухою ганчіркою (краще з мікрофібри).

В кінці вам залишиться тільки прибрати ганчіркою воду що накопичилась внизу.

У деяких випадках конфігурація швабри дозволяє використовувати дві насадки одночасно.

Купити на AliExpress →

Щітка з пульверизатором

Пристрій три в одному: насадка для миття вікон, скребок і розпилювач розчину.

Принцип дії цієї щітки приблизно такий же, як і у попередньої. Правда, вам не потрібно буде робити зайвих дій, щоб намочити тканину. Ви зможете одночасно розпорошувати розчин і розподіляти його насадкою, а потім, перевернувши щітку, видаляти воду скребком.

Купити на AliExpress →

магнітна щітка

Ця конструкція працює за допомогою магнітів і дозволяє одночасно мити вікно з двох сторін. Магніти в щітках бувають різної потужності, деякими можна очищати навіть подвійні склопакети.

Як працювати з пристроєм, продемонстровано в цьому відео.

У деяких моделях немає змінної насадки з мікрофібри для полірування скла. У цьому випадку, щоб впоратися з розводами, доведеться кілька разів пройтися щіткою по вікну.

Купити на AliExpress →

Робот-мийник вікон

Геніальний пристрій, який зробить за вас абсолютно все. Робот сам чистить, полірує і переміщається по склу. Одні моделі працюють за принципом магнітних щіток і видаляють забруднення з обох сторін. Інші оснащені вакуумним насосом, за рахунок якого і кріпляться до вертикальних поверхнях. Правда, лише з одного боку.

Єдиний недолік таких роботів – ціна. Вони, звичайно, коштують значно дорожче всіх інших пристосувань.

Купити на AliExpress →

Використовуйте різні засоби для різних забруднень

Ви можете купити спеціальний засіб для очищення скла або приготувати його самостійно. Головне, пам’ятайте: чим більше піни, тим більше розводів. Тому, якщо вікна не дуже брудні, використовуйте очищуючий розчин без мила.

Ось простий рецепт:

  • 1,5 склянки води;
  • 1,5 столові ложки столового оцту;
  • 1,5 столові ложки спирту (або 3 столові ложки горілки);
  • 3 краплі ефірного масла м’яти.

Наносите цей розчин з пульверизатора і відразу протирайте вікна сухою ганчіркою. Оцет і спирт добре очистять і не залишать розводів, а ефірне масло притупить їх запахи. До речі, приготувати аналогічний розчин можна і без спирту, але тоді дозу оцту доведеться збільшити.

Для більш серйозних забруднень використовуйте мильний розчин. Його просто зробити, розчинивши 3-4 столові ложки засобу для миття посуду в 2 л теплої води.

Щоб видалити чорну або сіру цвіль з рам, обробіть її сумішшю 1 л води, 60 мл хлорного відбілювача і 30 г прального порошку. Обов’язково робіть це в рукавичках! Розчин потрібно залишити на 10 хвилин, а потім ретельно змити чистою водою.

Якщо всі перераховані методи здаються вам довгими, складними і невідповідними, просто знайдіть фахівця з прибирання або зверніться в клінінгову компанію. За порівняно невеликі гроші чужі руки зроблять все за вас.