Щоб навчитися готувати, зовсім не потрібно закінчувати кулінарні курси. Варто лише знати деякі секрети і особливості процесу готування. Приділяйте увагу інгредієнтам, не забувайте про спеції і не бійтеся експериментувати, тоді ви зможете підкорити всіх своїми стравами.
Як навчитися готувати
Вивчайте нові техніки
Щоб навчитися готувати, вам потрібно відпрацювати кілька основних технік приготування продуктів. Практично всі вміють смажити, варити і тушкувати. А тепер спробуйте приготувати що-небудь такими методами:
- Стир-Фрай. Дуже швидка обжарка. Потрібно налити зовсім небагато олії, розподілити її по сковороді, дочекатися, коли вона розжариться, і кинути в неї підготовлені продукти. Стир-Фрай передбачає постійне помішування. Іноді можна додавати спеціальні соуси (знайти такий соус просто – на упаковці буде вказано, що це соус для стир-фрай).
- Запікання. Ідеальний спосіб приготувати овочі. Не потребує ніяких навичок взагалі: потрібно скласти овочі в сковороду або на деко, посолити, посипати улюбленими травами і спеціями, полити олією і поставити в розігріту духовку. Складність полягає лише в тому, щоб вчасно вийняти деко.

- Карамелізація. Щось середнє між обсмаженням і томлінням. Довгий процес, який допомагає «витягнути» цукор з продуктів (наприклад, цибулі або моркви) і перетворити його в карамель. Готовий продукт відрізняється солодкуватим смаком, темним кольором і сильним ароматом. Для чого ця техніка? Вона допомагає зробити звичайні продукти смачнішими або використовувати їх при створенні незвичайних страв. Наприклад, карамелізовану цибулю можна використовувати в якості інгредієнта при приготуванні соусу до стейку, начинки для пирога або основи для знаменитого французького супу.
вивчайте інгредієнти
Чому готувати так круто? Тому що це дуже весело і цікаво. Розважайте себе самого – спробуйте знайти п’ять різних способів приготувати курку з овочами. Виявиться, що можна зробити пасту, зварити суп, запекти все разом, приготувати рагу або підсмажити тонкими скибочками на азіатський манер.
Вивчіть також кілька безпрограшних сполучень. Зробити з них несмачну страву буде досить складно.
- Риба і лимон. Поєднання, яке можна використовувати і для смаження, і для запікання, і для будь-якого іншого способу приготування риби.
- Помідори, часник, паприка, сир. Перші три інгредієнта ідеально поєднуються в супах, соусах, рагу і при запіканні. Очевидно, що паста або піца з перших трьох інгредієнтів чудово доповнюється сиром.
- Яйця і бекон, овочі і бекон. Річ у тому, що бекон сам по собі є малоцікавим продуктом. Зате він має характерний яскравий смак. Поєднуючи його з яєчнею, ви отримаєте ідеальний баланс. Те ж саме стосується і овочів. Бекон надає їм копчену нотку, робить смачнішими і насиченішими.
- Диня і шинка. Салат, в якому є шматочки солодкої і ароматної дині і скибочки смачної шинки, не може бути поганим. Можна також додати достиглий інжир. Є спосіб зробити це поєднання продуктів ще краще: запити келихом хорошого вина.
- Птаха і фрукти (курка і апельсин, качка і яблука). Не обов’язково обкладати м’ясо фруктами з усіх боків, імітуючи ріг достатку. Проявіть фантазію: додайте в маринад цедру апельсина; зробіть до птаха яблучний соус. Не бійтеся. Вийде однозначно смачно.
Вчіться використовувати спеції
Мало розбиратися тільки в інгредієнтах. Вам також потрібно вивчити спеції. Ми підібрали кілька класичних, перевірених часом комбінацій, з якими ваша страва точно стане яскравішою. Але вам обов’язково потрібно не зупинятися на досягнутому і намагатися поєднувати нові прянощі.
для овочів
- Чорний перець, часник, розмарин.
- Чорний перець, часник, кріп, хрін, селера.
- Чорний перець, червоний перець, часник, кріп, петрушка, хрін.

Для м’ясних страв
- Аніс, коріандр, кріп, мускатний горіх, білий перець, паприка.
- Фенхель, селера, кардамон, цибулю, білий перець.
- Запашний перець, чорний перець, гвоздика, імбир, цибуля.
для супів
- Майоран, м’ята, розмарин, шавлія, чабер, чебрець.
- Селера, майоран, петрушка, чабер, базилік.
- Всілякі букети гарні: французька, німецька, англійська.
І ще одна підказка: вивчіть склад готових наборів спецій і знайдіть цікаві для себе поєднання. А потім зберіть таку комбінацію самі, щоб точно бути впевненим в якості суміші трав.
Вчіться використовувати лимон
Якщо ви боїтеся зробити страву занадто кислою, почніть з страв, яких неможливо зіпсувати лимоном. Спочатку приготуйте рибу. Потім додайте лимонний сік в овочі (наприклад, броколі перед запіканням). Лимон кладуть і в солянку. Він ідеально підкреслює смак цього насиченого супу. Цей фрукт можна використовувати практично скрізь, тільки робити це потрібно обережно. Якщо будете знімати з лимона цедру, не зачіпайте білу частину під шкіркою – вона гірчить.
Використовуйте сир
Не любити сир – практично злочин. Є стільки різних смаків, що вам просто необхідно знайти свій. Бринза, м’який сир, твердий сир, сир з пліснявою … Його можна використовувати в якості основного інгредієнта або ж в якості спеції. Загалом, без сиру важко обійтися.
Соліть соєвим соусом
Обов’язково спробуйте готувати з використанням соєвого соусу. Якщо азіатські нотки в стравах вам сподобаються, це буде просто здорово.
По-перше, соєвий соус відмінно підкреслює смак овочів, м’яса і риби.
По-друге, якщо ви любите соєвий соус, то можете заготовити інгредієнти заздалегідь, а потім за лічені хвилини зробити прекрасний рис з овочами і морепродуктами, рамен, удон з бульйоном і так далі. Соєвий соус об’єднає інгредієнти в одну смачну страву.
Якщо ви любите і вмієте готувати з соєвим соусом, спробуйте також приготувати що-небудь з місо-пастою.
Заведіть друзів за інтересами
Яким ножем різати м’ясо, а яким – хліб? Чи нормально те, що бульйон покривається густою піною? Що з цим робити? Якими повинні бути нормальні вершки? Ці та інші питання, невідворотно з’являються під час готування, потрібно кому-небудь задавати. Можна шукати відповіді в інтернеті. Але краще, якщо у вас будуть однодумці – друзі, які хочуть навчитися готувати. Навчитися готувати можна і по книгам, інструкцій і відео. Але краще завести «товариша по нещастю» і вивчати таємниці кулінарії разом.