Нерідко трапляється, що, намагаючись змінити якісь свої звички, ми швидко до цього холонемо через незалежні від нас обставини.

Припустимо, ви сідаєте на дієту, а ваша дочка спекла відмінні кекси. Звичайно, ви хочете підтримати її і з’їсте парочку. Зробивши собі поблажку один раз, ви кидаєте почате і в той же день з’їдаєте ще щось шкідливе, теж саме повторюється і на наступний день …

Ще один приклад: ви намагаєтеся думати тільки про хороше. І ось ви докладаєте неймовірних зусиль, щоб бути милим з кимось, від кого ви не в захваті, а він вам грубить. В таких умовах якось не виходить мислити позитивно.

Так як же не зійти з курсу?

Як не зійти з курсу

Як не зійти з курсу

Рішення

Потрібно лише розширити межі, не вкладаючи перетворення в суворі рамки.

Вся справа в тому, що процес змін представляється нам ідеальним. Ми вважаємо, що якщо вже сіли на дієту, то жодного відхилення не буде і ми відразу станемо здоровими і красивими.

Звичайно, не набити гуль не вийде. І, бачачи, що не все проходить гладко, ми засмучуємося і збиваємось зі шляху.

Але проблема не в тому, що якась обставина завадила виконати задумане, а в тому, що ми занадто гладко собі все уявляємо. Тримаємо в голові якийсь нежиттєздатний ідеал.

Так що ж робити?

Замість того, щоб занурюватися у власні фантазії, подумайте, як все відбувається в житті насправді. Будьте готові до всього і виявляйте цікавість до нових подій.

Хтось налаштований до вас не так, як ви того очікували? Це нормально, адже ви знаєте, що реальність далека від ідеалу, і замість того, щоб турбуватися, ви зосереджуєтесь на те, чому так сталося, і на тому, як правильно відреагувати на дане відхилення від курсу.

Відпустивши мрії про ідеал, можна розслабитися, посміхнутися і подумати: «І що ж? Яка буде моя реакція? ».

Розширюючи межі, ви допомагаєте собі краще зрозуміти все, що відбувається і спритно рухатися, огинаючи всі життєві вибоїни.