Понеділок , 2 Жовтня 2023
Головна / Поради / Як перемагати фобії в реальності і уві сні
Як перемагати фобії в реальності і уві сні

Як перемагати фобії в реальності і уві сні

Якщо ви не хочете все життя страждати від дрібних фобій і страхів, саме час почати з ними боротися. Ось кілька способів перемогти свої ірраціональні страхи, фобії в реальності і уві сні.
У кожного з нас є якісь ірраціональні страхи, які можуть зіпсувати настрій: боязнь павуків, собак, пожеж, клоунів – фобій безліч. Щоб позбутися від страху, можна застосовувати різні способи, наприклад, поступово зближуватися з об’єктом фобії, а зовсім недавно вчені з’ясували, що боротися зі своїми страхами можна навіть уві сні.

Набагато простіше придбати страх, ніж позбутися від нього. Наприклад, ви один раз побачили, як тоне людина, і все життя не наближаєтеся до води, або в дитинстві вас хапнув сусідський пес, і тепер ви лякаєтеся навіть самих маленьких собачок. Не смертельно, але дуже неприємно.

Отже, якщо у вас є якась фобія, цілком реально позбутися від неї своїми силами, і для цього можна використовувати різні техніки, як перевірені, так і нові.

Як перемагати фобії: зближення з об’єктом

Як правило, цей метод використовується для зняття наслідків серйозних стресів і позбавлення людини від ірраціональних страхів. Суть методу полягає в тому, що пацієнт повільно наближається до об’єкту свого страху.

Наприклад, якщо він боїться павуків, йому спочатку показують зображення павуків в спокійній обстановці, потім показують павука в банці, з якої він ніяк не може вибратися. Коли пацієнт звикає до павука в банці, йому садять павука на руку в товстій рукавичці, а коли і це не змушує його лякатися, на голу руку.

В принципі, так можна позбутися від будь-якої фобії: спочатку зображення, потім поступове звикання, і готово. Але недавно вчені виявили ще один метод, який може змінити прийняті техніки: позбавлення від страху уві сні.

Як перемагати фобії в реальності і уві сні

Сон про страх

Дослідження про перемогу над страхом уві сні проводив невролог Джей Готтфрід. Учасникам експерименту показували два портрети незнайомих людей. Під час показу портретів, учасників било слабким електричним розрядом, так, що, врешті-решт, просто показати портрет було досить, щоб викликати у них відчуття страху.

Крім показу портретів, вчені супроводжували кожен з них певним запахом: під час показу одного портрета пахло трояндою, під час другого – лимоном. Так що у учасників виробилася звичка боятися не тільки портретів, але і цих запахів.

Після цього учасники мали спати в лабораторії. Під час фази глибокого сну вчені поширювали в приміщенні запах троянди, але учасникам експерименту цього не сказали.

Після пробудження вчені знову перевірили реакцію учасників на портрети, і виявилося, що реакція страху на портрет, який запах трояндою, повністю зникла, тоді як страх по відношенню до «лимонного» портрету залишився.

Сон і пам’ять

Вчені вважають, що сон грає ключову роль в збереженні спогадів, і під час сну мозок вирішує, які події дня залишити в пам’яті, а які забути.

Після експерименту вчені припустили, що під час сну існує період, в якому пам’ять як би перезавантажується, стираючи всі непотрібні емоції з приводу того чи іншого предмета.

Але як це використовувати в реальному житті, адже не всі наші страхи пов’язані з запахами? Можна спробувати поєднати два методи, визнаний і новий, в один.

Зближення і сон

Ви, напевно, помічали, що факти з реальності часто проникають в сон, і якщо напередодні вас щось сильно вразило, це, швидше за все, проникне в підсвідомість і присниться.

Отже, щоб викликати сон з потрібними картинами, можна застосовувати техніку візуалізації. Перед сном потрібно переглянути інформацію на тему страху – картинки, відео, почитати інформацію і заглибитися в тему. Цей спосіб змішується з техніків експозиції, коли людина зближується з об’єктом свого страху.

Ви не обов’язково запам’ятайте свої сни, але ж учасники експерименту теж не пам’ятали, ніж пахло під час сну, проте, їх страх перед портретом зник. Ви коли-небудь помічали, що після того, як виспишся, настрій поліпшується, а вчорашні емоційні проблеми відступають на другий план або вже не здаються проблемами?

Так ось, якщо вам присниться об’єкт страхів, є шанс, що в мозку відбудеться «перезавантаження» емоцій, і фобія зникне.

Якщо у вас є свої способи боротьби з фобіями і дрібними страхами, прохання поділитися в коментарях.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Check Also

Як виправдання допомагають рухатися вперед

Як виправдання допомагають рухатися вперед

Ми часто тупцюємо на місці через страх поразки, і виправдовуємо свою бездіяльність обставинами. Це цілком природно …

Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x