1. Навчіться визначати якісні речі

Якщо якась річ коштує величезну суму грошей, це ще не означає, що вона якісна. Так, такий одяг зазвичай дорожчий, але все-таки при покупці потрібно звертати увагу не тільки на ціну.

  • Перевірте шви. Вони повинні бути рівними і однаковими. Виверніть річ навиворіт: шви всюди повинні бути безперервними. Стирчать з швів нитки – ознака поганої якості. Самі нитки повинні бути міцними.
  • Переконайтеся, що малюнок на тканині збігається з лінією швів.
  • Обов’язково приміряйте речі. Недорогі бренди намагаються скоротити витрати, витрачаючи на кожну річ як можна менше тканини, тому в результаті одяг може погано сидіти на фігурі.

2. Навчіться основам прання

  • Не забувайте про інформацію на етикетці. На кожній речі є вказівки, при якій температурі її краще прати та прасувати.
  • Не використовуйте занадто багато порошку, його надлишки залишаються в швах.
  • Не тріть місця з плямами дуже старанно, від цього забруднення може тільки сильніше в’їстися в тканину.
  • Не сушіть речі в сушарці занадто часто. На бавовняних тканинах при регулярній сушці утворюються тріщини і скатки.
  • Перед пранням сортуйте речі не тільки за кольором, але і за типом тканини. Не можна прати речі з грубих тканин разом з тонкими футболками і білизною.

3. Обзаведіться правильними пристосуваннями

Наприклад, з хорошими вішалками (особливо це стосується штанів і спідниць) вам не доведеться занадто часто гладити. Для светрів вибирайте м’які вішалки, які не будуть залишати затяжок.

Правильне зберігання теж допоможе підтримувати речі в хорошому стані. Наприклад, мішки для одягу оберігають від появи складок, а засоби від молі захистять одяг від псування комахами.

Під час прання використовуйте спеціальні гумові кульки. Вони не дають утворюватися скаткам, а наповнювач в пуховиках при такому пранні не збивається.

Якщо ви користуєтеся автоматичну сушку, киньте в неї разом з речами сухий рушник: він вбере частину вологи з одягу, і речі висохнуть швидше.

4. Знайте, які тканини потребують особливого догляду

кашемір

Вироби з кашеміру краще прати вручну (хоча підійде і режим делікатного прання в машині). Такі речі потрібно прати в теплій воді з невеликою кількістю порошку. Потім прополощіть річ, акуратно відіжміть і залиште сохнути в горизонтальному положенні.

шовк

Речі з шовку краще прати холодною водою, вручну або в режимі делікатного прання. Якщо перете в машині, складіть шовкові речі в мішок для прання, щоб вони не стикалися з іншим одягом. Ніколи не залишайте шовк в воді більше ніж на 30 хвилин. Сушити його можна як на вішалці, так і в горизонтальному положенні.