Якщо кожний ранок супроводжується бурчанням і невдоволенням, спосіб полярного дослідника Руаля Амундсена допоможе побороти ранкову дратівливість. Всього одна хвилина на холоді – і ви готові до нового дня.
Руаль Амундсен – перша людина, яка досягла Південного полюса (грудень 1911 року). Він побував на обох полюсах Землі, першим побував у кількох морських походах і був нагороджений багатьма країнами світу.
Успіх Амундсена залежав не тільки від його мужності і сили волі. Кожна дрібниця була важлива, і Руаль Амундсен знайшов спосіб побороти ранкову дратівливість своїх людей – небажання вставати вранці і йти далі. Його спосіб уникнути загального невдоволення цілком можна застосувати в звичайному житті. Особливо це актуально в зимовий час.
Маленька хитрість для загального блага
У зимові місяці норвезькі дослідники жили в таборі на краю Великого крижаного бар’єру і готувалися до весняної подорожі. Амундсен розумів, що невелика група людей, ізольована від благ цивілізації, має потребу в підтримці морального духу і то, як починається ранок, задає тон усього дня.
Якщо вам важко вставати вранці, уявіть, що вам треба вилазити з теплого спальника з оленячої шкури і працювати весь день в невеликій майстерні, побудованої з льоду, тоді як зовні -70 ° С. Зрозуміло, що в цій ситуації виникає ранкова дратівливість, яка представляє серйозну небезпеку для групи.
Щоб впоратися з цією проблемою, Амундсен влаштував серед своїх товаришів змагання. Вранці потрібно було вгадувати, яка температура на вулиці, і той, хто був ближче до правди, отримував нагороду. Амундсен пояснив групі, що це змагання вчить інтуїтивно вгадувати температуру, якщо раптом зламається термостат.
Але, як писав Амундсен в своєму щоденнику, реальною метою цього змагання було зовсім не розвиток інтуїції. Це був спосіб змусити дослідників вийти на вулицю відразу після пробудження: «Через змагання всі виходили на вулицю, щоб відчути температуру, і тільки тому були введені призи. Але ніхто про це не знав. Я думаю, що ця невелика ранкова вилазка дуже корисна. Навіть якщо ви виходите на хвилину або дві, це неймовірно корисно: проходить сонливість, а почуття приходять в рівновагу ще перед тим, як ви вип’єте чудову гарячу каву».
Як побороти ранкову дратівливість та як застосувати це в своєму житті
Звичайно, вигнати сонного себе на мороз – віддає мазохізмом, особливо коли вилізти з-під теплого ковдри в кімнатну температуру здається подвигом. Спосіб Амундсена погано застосуємо в нашому житті хоча б тому, що ніхто не дасть нам приз, та й ви вже знаєте фішку. З іншого боку, це може бути забавно – вгадувати температуру зовні. Може бути, це навіть стане в нагоді в житті.
Ну а якщо вгадувати температуру повітря вам нецікаво, а дисципліна не ваш коник, є різні способи побути на холоді. Наприклад, завести собаку. Крім того, не обов’язково виходити на вулицю, адже сенс в тому, щоб вийти на холод, а для цього достатньо побути пару хвилин на балконі, наприклад зробити там коротку зарядку.
Ще варіанти: відкрити вікно або кватирку, впустивши морозне повітря, вмиватися холодною водою або прийняти холодний душ. Можна використовувати засоби для вмивання з евкаліптом і ментолом – вони збережуть ефект прохолоди на шкірі обличчя і додадуть бадьорості.
І останнє: не намагайтеся подолати чужу ранкову дратівливість таким способом. Амундсен писав: «Якщо людина з ранковою дратівливістю зауважує, що ви намагаєтеся впоратися з її негативними емоціями, вона стає удвічі дратівливішою».