Те, що ваш день належить тільки вам і ви можете дозволити собі працювати вдома – здорово, але проводити свій робочий день там же, де ви відпочиваєте – завдання не з легких. Іноді змусити себе працювати просто неможливо. Це як з тренуваннями, тренуватися в спортзалі – без проблем, а от удома набагато складніше.

Ось кілька порад, які можуть вирішити цю проблему.

Як працювати вдома і не перетворитися в овоч, 5 слушних порад

1. Використовуйте обідню перерву, як привід відволіктися

Не варто недооцінювати силу обідньої перерви. Може ви і вважаєте, що швидко перекусити за тим же столом, де ви хвилину тому працювали це здорово, але насправді все не так. Використовуйте перерву для того, щоб відволіктися. Прогуляйтеся до магазину за їжею, вигуляти собаку або зробіть невелику пробіжку, а потім перекусіть.

2. Змінюйте обстановку

Як працювати вдома

Якщо ви фрілансер, це не означає, що цілий день потрібно сидіти вдома. Розділіть свої завдання на кілька груп. Першу зробіть в будинку, другу в кафе і так далі. Знайдіть декілька місць, в яких вам комфортно працювати і міняйте їх протягом дня. Тим самим ви не тільки додасте різноманітності, але і витратите трохи енергії, перебираючись з одного місця в інше.

Читайте також: Як влаштувати собі комфортний хоум-офіс (домашній офіс)

3. Кращий час для роботи

Вчені з’ясували коли наш мозок найбільше підготовлений до роботи. Використовуйте цю інформацію і в найпродуктивніші години займіться чимось іншим. Сходіть в спортзал, в магазин, на пробіжку або виберіть інше приємне заняття.

Наприклад, якщо рано прокидаєтеся і любите працювати з 7-8 ранку, то зробіть перерву через кілька годин, щоб відволіктися. Прийшовши назад, ви зможете приступити до роботи з новими силами.

4. Розважайтеся

Але не в робочий час. Робота вдома означає те, що ви будете набагато менше контактувати з людьми. А цей контакт вам потрібен. Щоб уникнути браку спілкування, додайте його в неробочий час. Обід з друзями, гра в футбол, похід в кіно – все, що може вас розвеселити і дати можливість поспілкуватися з близькими або познайомитися з новими людьми.

5. Робіть перерви і приділяйте час хобі

Я знаю, що у вас є хобі. Яким би воно не було, ви можете приділити йому трохи часу протягом дня. Наприклад, для мене це гітара і я відмінно відпочиваю і відновлююся за ті 20-30 хвилин, які присвячую їй в перерві між роботою.

Комусь проблема роботи з дому може здатися дурною, але вона є і з нею можна боротися. Я роблю це за допомогою порад, наведених вище.

Розкажіть в коментарях про те, як ви боретеся з мінусами роботи з дому, та як на вашу думку працювати вдома щоб не перетворитися в овоч