Найпростіші рецепти пасти для шугарингу, докладна інструкція із застосування і корисні поради. Отож про те як правильно робити шугаринг в домашніх умовах поговоримо далі
Чим такий хороший шугаринг
Шугаринг – це епіляція густою цукровою пастою. Від інших способів видалення волосся процедуру відрізняють:
- Ефективність. Цукрова паста захоплює навіть коротке волосся, а техніка видалення суміші (по зростанню, а не проти, як, наприклад, при восковій епіляції) попереджає вростання волосків.
- Доступність і простота використання. Ви можете зробити пасту для шугарингу своїми руками і провести процедуру видалення волосся у власній ванній кімнаті.
- Безпека. шугаринг не травмує шкіру.
- Натуральність. Класична паста готується виключно з натуральних інгредієнтів: цукру, води і лимона. Ризик алергії зводиться до мінімуму.
- Тривалість отриманого ефекту. Після шугарингу шкіра залишається гладкою 2-3 тижні.
Як приготувати пасту
Класична цукрова паста

складові
- 2 склянки цукру;
- ¼ склянки чистої води;
- ¼ склянки свіжого лимонного соку.
Якщо лимона не опиниться під рукою, замініть його сік яблучним оцтом (6%). Тільки врахуйте, що під час приготування на кухні буде стояти неприємний запах.
приготування
Змішайте всі інгредієнти в каструлі з товстим дном і поставте її на маленький вогонь. Постійно помішуючи, варите масу 7 хвилин, поки вона не пожовтіє. Після цього готуйте пасту ще від 2-5 хвилин, не перестаючи помішувати. Час залежить від типу плити і сили вогню.
Щоб дізнатися, чи готова паста, проведіть тест. Зачерпніть ложкою трохи цукрової суміші та капніть її в склянку з холодною водою. Буквально через пару секунд виловіть краплю. Якщо вона затверділа і ви можете скачати з неї кульку, паста готова. Якщо ж крапля слизька, непружна, поваріть суміш ще трохи повторіть тест.
Будьте дуже уважні, щоб не пропустити момент готовності. Ближче до закінчення варіння (відразу ж після того, як маса стане жовтою) тестуйте пасту кожні 10-15 секунд.
Готову пасту вилийте в пластикову або скляну ємність з широким горлом. Щільно закрийте кришкою і через 5 хвилин відправте в холодильник на чверть години. За цей час паста охолоне до потрібної температури: 30-40 ° С. Дно і стінки ємності стануть теплими.
Якщо ви переживаєте за збереження холодильника і не хочете ставити в нього дуже гарячу масу, дочекайтеся охолодження при кімнатній температурі. В цьому випадку накривати пасту кришкою не потрібно.
Медова паста для шугарингу

Оригінальна паста для шугарингу на основі меду готується в мікрохвильовці.
складові
- 1 склянка цукру;
- ¼ склянки меду;
- ¼ склянки свіжого лимонного соку.
приготування
Змішайте всі інгредієнти в тій ємності, де ви будете зберігати пасту. Якщо це пластиковий контейнер, переконайтеся, що його можна використовувати в мікрохвильовій печі.
Поставте масу в піч і готуйте 10-15 секунд на максимальній потужності. Потім витягніть пасту, перемішайте і дайте їй осісти. Знову відправте суміш в мікрохвильовку на 10-15 секунд. Повторіть процедуру приблизно п’ять разів. Повторів може бути більше або менше в залежності від потужності пристрою.
Вже після четвертого разу перевірте готовність пасти: капніть суміш в холодну воду і спробуйте скачати кульку.
Як підготуватися до процедури
Шкіру необхідно підготувати до шугарингу. Це стосується і ніг, і рук, і пахв, і зони бікіні. Оцініть довжину волосків. В ідеалі вони повинні бути від 4 до 8 мм. Втім, ця вимога є досить умовною. Можете сміливо робити епіляцію і при довжині 2 мм.
Напередодні шугарингу скористайтеся скрабом для тіла (краще вибрати той, що без масла). Скрабування зніме ороговілий шар шкіри і вивільнить врослі волоски, якщо такі є.
Безпосередньо перед епіляцією прийміть гарячий душ, щоб розпарити шкіру. Так пасті буде легше проникнути до цибулинок волосся.
Знежирте шкіру спиртовмісним розчином і обов’язково насухо витріть, щоб цукрова маса добре схопилася з волоссям.
Для видалення надлишків вологи можете скористатися тальком, хоча деякі пані вважають, що присипка заважає зчепленню пасти зі шкірою. Спробуйте на собі і вирішите, як вам зручніше.
Як робити шугаринг
Зачерпніть трохи пасти. Злегка розімніть її пальцями і нанесіть на шкіру проти росту волосся. Потім різко смикніть пасту по росту волосся, вільною рукою притримуючи шкіру. Але не смикайте пасту вгору! Ваші пальці повинні рухатися паралельно шкірі.
Обробляйте невеликі ділянки, щоб видалення волосся було якісним. Не наносіть пасту на одне і те ж місце більше трьох разів. В іншому випадку ви ризикуєте заробити подразнення.
Існує і друга техніка шугарингу – бандажна. Для неї вам будуть потрібні тканинні або паперові смужки. Нанесіть пасту на оброблювану ділянку проти росту волосся. Зверху покладіть смужку, розгладьте і різко зірвіть у напрямку росту волосся.
Такий метод більше підійде для епіляції ніг і рук. А ось в областях пахв і бікіні (особливо глибокого) з смужками працювати не дуже зручно. Там краще діяти точково.
Як доглядати за шкірою після шугарингу
Після процедури змийте залишки суміші теплою водою. Обробіть шкіру антисептиком (хлоргексидином або мирамистином) або термальною водою. Протягом доби не користуйтеся лосьйонами і скрабами, бережіть їх проводити шкіру від сонячних променів, не відвідуйте громадські водойми.
Іноді після шугарингу з’являються запалення. Зняти їх можна за 2-3 дні загоюючою маззю, наприклад, з декспантенолом. Досить змащувати уражені ділянки кілька разів на день.
Як зберігати пасту
Домашню пасту не варто зберігати довше декількох діб, інакше вона може зцукріти. Щільно закрийте банку з сумішшю кришкою і приберіть подалі від джерел тепла і світла. Перед застосуванням підігрійте необхідну кількість пасти на водяній бані.
Коли не можна робити шугаринг
Перед проведенням процедури переконайтеся, що у вас немає протипоказань до неї. У список входять:
- Механічні ушкодження шкіри: подряпини, садна.
- Шкірні захворювання: дерматити, екзема, псоріаз, фурункульоз.
- Новоутворення на шкірі: доброякісні та злоякісні.
- Гострі вірусні захворювання. На тлі зниженого імунітету епіляція може бути дуже болючою.
- Цукровий діабет. Мікроскопічна кількість цукру проникає через пори в кровоносні судини.
- Проблеми з серцево-судинною системою. Хворобливі відчуття можуть стати причиною погіршення самопочуття.
Бажано перед шугарингом проконсультуватися з лікарем.