Отже, ось вже практично настало 14 лютого, і власники квіткових відділів радісно потирають руки, передчуваючи великі бариші. Навіть люди з фантазією будуть купувати квіти, не кажучи вже про тих, хто крім букета не мислить інших подарунків і сюрпризів. У будь-якому випадку, приємно отримувати гарні букети, але як зробити, щоб вони довше зберегли свою красу, а не зів’яли на наступний день? Ось 10 порад, як зберегти свої букети красивими і свіжими.

Як продовжити життя букетів

Як продовжити життя букетів

1. Приберіть ножиці

Замість того щоб обрізати стебло квітки ножицями, використовуйте для цього гострий ніж без зубчиків на лезі. Справа в тому, що ножиці можуть розчавити стебло.

2. Ніякого листя у воді

Обріжте стебло під кутом в 45 °, в невеликій ємності з водою. Крім того, потрібно відрізати ножем нижнє листя, яке знаходяться нижче рівня води, оскільки вони починають загнивати.

3. Як вибрати троянди

Якщо ви вибираєте троянди в магазині, а не замовляєте в Інтернеті, можна перевірити їх свіжість. Легко стисніть бутон у самого стебла. Якщо ця частина пружна, значить троянда свіжа, якщо більш рихла і м’яка – не варно її вибирати. Зрозуміло, свіжі квіти простоять у вас довше.

4. Дезінфекція вази

Перед тим, як ставити квіти в вазу, можна протерти її відбілювачем, і додати у воду трохи цукру і мідні монетки – це допоможе захистити воду від бактерій. Також можна додати у воду аспірин і пару крапель горілки – це допоможе квітам простояти довше.

5. Поливати з усіх боків

Ви помічали, що в квіткових магазинах квіти збризкують водою з пульверизатора? Це робиться тому, що квіти вбирають воду не тільки стеблом. Так що пелюстки і листя теж можна зволожувати.

6. Проти вицвітання

Щоб квіти довше зберегли свій насичений колір, можна злегка збризнути їх лаком для волосся.

7. Не ставте квіти поряд з фруктами

Деякі фрукти і овочі (яблука, груші, перець і томати) виділяють етилен після того, як їх зірвали, і продовжують робити це під час зберігання. Етилен виділяють і кімнатні рослини, а особливо їх старіючі частини. Ця речовина скорочує термін життя вашого букета, так що постарайтеся поставити його подалі від кімнатних рослин і фруктів.

8. Приберіть квіти від приладів і відкритого вогню

Працюючі прилади і джерела відкритого вогню (наприклад, свічки або камін) висушують квіти, так що ваш букет швидше зів’яне. Так само діють прямі сонячні промені.

9. Змінюється букет – міняйте вазу

Коли ви тільки отримали пишний букет, його необхідно поставити в досить велику і широку вазу. Однак не всі квіти засихають в один день, так що, у міру засихання, ви можете прибирати квітки, які втратили зовнішній вигляд, а ті, що до сих пір виглядають добре, підрізати і переставляти в іншу вазу. Приклад на зображенні нижче.

Як продовжити життя букетів

10. Особлива вода

Вода обов’язково повинна бути чистою, тому міняйте її два рази на день. Крім того, не варто влаштовувати квітам «холодні ванни», вода повинна бути кімнатної температури або просто прохолодна.

Якщо у вас є свої методи, як продовжити життя букетів, розповідайте про них в коментарях та діліться в соцмережах.