Понеділок , 2 Жовтня 2023
Головна / Поради / Як розвинути мозок за 30 днів
Як розвинути мозок за 30 днів

Як розвинути мозок за 30 днів

8 порад, які допоможуть краще запам’ятовувати і швидше обробляти інформацію. Здоров’я мозку безпосередньо залежить від наших щоденних дій. Причому досить трохи змінити свої звички, і ви помітите результат. Перейдіть до наступних 30 днів, щоб ввести їх в своє життя і прокачати мислення. Підприємець і блогер Томас Оппонг (Thomas Oppong) розповів, як саме це зробити, як розвинути мозок за 30 днів.

Як розвинути мозок за 30 днів

1. Напружуйте мозок

Займіться чимось новим, що вимагає розумових зусиль: танцями, грою на фортепіано, вивченням нової мови. Це збільшує швидкість обробки інформації, зміцнює синапси, розширює функціональні мережі мозку.

«Коли ви вчите щось нове, а мозку хочеться відпочити, тоді-то він і росте», – говорить психолог Дженніфер Джонс (Jennifer Jones). Освоюючи щось, ви створюєте нові зв’язки в мозку. І чим їх більше, тим простіше буде запам’ятовувати інформацію в майбутньому.

2. Виходьте із зони комфорту

Коли вам комфортно і ви всім задоволені, в мозку виділяються хімічні речовини, що викликають гарний настрій. Але в довгостроковій перспективі комфорт не приносить йому користі.

Саме готовність вийти із зони комфорту підтримує мозок молодим. Прагніть до нових вражень, розвивайте нові навички і будьте відкриті новим ідеям.

Без розумової роботи дендрити – відростки нейронів, які передають інформацію, – скорочуються або зовсім зникають. Активне життя збільшує дендритні мережі і регенеративну здатність мозку, відому як пластичність.

Виходячи із зони комфорту, ви «розтягує» свій мозок, і дендрити розростаються подібно деревам з безліччю гілок.

3. Тренуйте концентрацію

Для цього почніть медитувати. За даними досліджень, медитація збільшує кількість сірої речовини в зонах мозку, що відповідає за увагу і обробку зовнішніх сенсорних сигналів.

Ви можете в прямому сенсі слова розширювати свій мозок, і кожен день на це буде потрібно менше часу, ніж на обід.

«Хоча медитація асоціюється зі спокоєм і фізичним розслабленням, її прихильники давно стверджують, що вона дає когнітивні і психологічні переваги, що зберігаються протягом усього дня», – говорить нейрофізіолог Сара Лейзар (Sara Lazar).

4. Читайте кожен день

Як розвинути мозок за 30 днів

Під час читання мозок змінюється розвивається. Поки ви читаєте ці слова, ваш мозок розшифровує абстрактні символи і синтезує результати в складні ідеї. Це дивовижний процес.

Читання задіє безліч мозкових функцій, в тому числі процеси візуального, слухового і фонематичного сприйняття, розуміння. Коли ми читаємо про щось, у нас активізуються ті ж нейрони, що і тоді, коли ми безпосередньо відчуваємо описуване.

за словами дослідників, на відміну від перегляду або прослуховування інформації, при читанні у мозку більше часу, щоб обміркувати і обробити дані, а також представити описувані події. Читаючи кожен день, можна уповільнити вікове зниження когнітивних здібностей і підтримати здоров’я мозку.

5. Заведіть щоденник

Ведення записів допоможе розставити пріоритети, мислити ясно і зосередитися на важливих справах замість термінових. Ще щоденник допомагає легше справлятися зі стресовими ситуаціями і тривогою і навіть підвищує активність імунних клітин.

«Ведення записів покращує здатність мозку сприймати, обробляти, зберігати і витягувати інформацію, – пояснює невролог Джуді Вілліс (Judy Willis). – Це розвиває довготривалу пам’ять, допомагає помітити патерни мислення, дає час на рефлексію. А при правильному підході стає джерелом розвитку понять і стимулює вищі розумові функції мозку».

6. Не сидіть без руху

Подобається вам чи ні, але фізична активність значно впливає на мозок і настрій. За даними дослідників, рух покращує когнітивні здібності. Тому знайдіть вид активності, який вам подобається, і займайтеся регулярно.

Досить простих аеробних вправ на зразок ходьби. 30-45 хвилин ходьби швидким кроком три рази в тиждень допоможуть захиститися від ментального зносу, поліпшать епізодичну пам’ять і виконавчі функції мозку приблизно на 20%.

7. Висипайтеся вночі і робіть перерву на сон удень

Сон знижує фізичний і психологічний стрес. Крім того, поки ви спите, мозок перетворює нову інформацію.

А короткий післяобідній сон заряджає енергією. Подрімати вдень – це не прояв ліні. Науково доведено, що після денного сну покращуються концентрація, продуктивність і швидкість реакції. Досить поспати всього лише двадцять хвилин.

8. Навчіться нічого не робити

Постійна зайнятість тільки знижує продуктивність. А посидіти іноді без діла – хороший спосіб переналаштувати мозок і звернути увагу на справжній момент.

Проводьте час в тиші, відключіться від інтернету і думок про роботу. Це покращує концентрацію і творче мислення. Так що заплануйте в календарі час для байдикування нарівні з іншими завданнями.

Тиша взагалі корисна для мозку. Під час неї він активно засвоює і оцінює інформацію. За даними нейробіологів, дві години тиші в день провокують розвиток клітин в гіпокампі – області мозку, пов’язаної з формуванням пам’яті.

Як на вашу думку можна розвинути мозок? Пишіть в коментарях

0 0 голосів
Рейтинг статті

Check Also

анонімность в мережі

Як стати анонімним в мережі Інтернет, чи можлива анонімність в мережі?

Епоха вседозволеності і анархії в мережі стрімко добігає кінця. Нові порядки треба зустрічати підготовленим і …

Підписатися
Сповістити про
guest

1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Семен Мазуряк
Семен Мазуряк
4 роки тому

Цікаво, цікаво….

1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x