Понеділок , 2 Жовтня 2023
Головна / Діти / Як самостійно підготувати дитину до школи
підготувати дитину

Як самостійно підготувати дитину до школи

Як самостійно підготувати дитину до школи ? Мабуть, це питання не дає спокою мамам всіх малюків 4-х,5-ти, а особливо 6-тирічного віку?

Існує безліч шкіл раннього розвитку, гуртків та секцій де готують дітей до школи. Але ми не завжди впевнені в тій якості знань, які дають приватні заклади і не можемо переконатись в освіченості та фаховості персоналу. Єдине джерело інформації – “сарафанне радіо”. А ще, це зовсім не дешеве задоволення. То чи можемо ми самостійно підготувати дитину до школи??? Звичайно!!! Для цього не потрібно бути фаховим педагогом з багаторічним стажем. Потрібно тільки бажання, терпіння та наполегливість.

підготувати дитину

Найгірша біда — початок. З чого ж почати?

  • Перше, до чого привчаємо дитину — розпорядок дня. Лягаємо та прокидаємось в один і той же час щоденно, граємо та навчаємось за графіком, миємось та чистимо зуби без обговорень. Важливо, щоб не було : “ну мам, ще 5 хвилин…і т.п.”. Режим дня виконуємо суворо та без поблажок, типу: “Він ще маленький…”
  • Не забувайте теж про зміцнення дитячого організму плані імунітету, варто одягати дитину відповідно до погоди, подбати про загартовування.
  • Багато батьків вважають, що потрібно навчити дитину писати, ще з раннього віку. Це не правильно!!! Перш ніж взятись за ручку, варто підготувати м’язи рук дитини, до письма. Ось як ми можемо це зробити:

1. Ліплення. Тут в нагоді стане пластилін, глина, легкий пластилін типу Play-Doh.

підготувати дитину

2. Розмальовування та розфарбовування різного роду розмальовок. Варто наголошувати, що ми розфарбовуємо все, навіть дрібні деталі і поки не закінчимо, до наступної не переходимо.

підготувати дитину

3. Не боїмось давати дитині до рук ножиці, звичайно дитячі, із захистом. Вирізаємо картинки по контуру, починаємо з простих прямокутників, далі фігури із гострими кутами та заокругленнями. Все робимо під наглядом дорослих.

підготувати дитину

4. Виготовляємо поробки з природних матеріалів. Важливо, що це не робила мама, бо в неї гарно виходить, хай криво, зате з користю для дитини.

5. Варто зазначити, що дитина вже доросла, тому замки на куртці, гудзики  вона застібає  самостійно. У мами виходить швидше, але для дитини це корисно!!!

6. Зав’язування і розв’язування шнурків, пасків, гудзиків.

7. Розкручувати та закручувати пластикові банки з кришками і т. п.

8. Всмоктування піпеткою води.

9. Нанизування намистинок, ґудзиків на мотузку.

підготувати дитину

10. Плетіння кісок зі стрічок, ниток.

11. Перебирання круп: гречки, гороху, рису.

12. “Крокодил” вірші.  Дитина показує руками все, про що йдеться у вірші.

13. “Гімнастика для пальчиків”, в мережі можна знайти безліч різних лічилок — ігор для розвитку дрібної моторики:

14. Мозаїка, лего, пазли.

  • Те, що дитина може зробити сама, хай робить самостійно. Нехай не так швидко як вам хочеться, проте корисно. Ви не зможете завжди бути поруч.
  • Спортивний куточок “шведська стінка” дасть можливість дитині зміцнити м’язи.
  • Якщо дитина важко адаптовується та не знаходить контакт з однолітками, частіше організовуйте такі зустрічі.

Головне правило мами майбутнього першокласника:

“Дитину до школи потрібно відправляти не навченою, а самостійною”. Що з того, що вона знає всі планети, якщо не вміє застібнути гудзик.

підготувати дитину

Ви запитаєте, а де ж саме навчання? Мова ж іде про те, як самостійно підготувати дитину до школи. Ось необхідний набір знань майбутнього першокласника:

МАТЕМАТИКА

Дитина повинна вміти лічити в межах першого десятка, тобто від 1 до 10 у прямому та зворотному напрямках. Порівнювати числа, розуміти, яке з них більше, яке менше. Ще дитина повинна орієнтуватися в просторі: вгорі, внизу, праворуч, ліворуч, позаду, попереду, під, над, біля. A-yak пропонує вам ось таку схемку:

Лічіть все довкола. Пропонуйте простенькі задачі з оточуючого світу. Наприклад: на одному дереві висять три яблука, а на іншому дві груші. Скільки всього фруктів на двох деревах?

Варто зазначити, що надважливим для дошкільнят є розуміння складу числа. Тобто число 9 це: 1 і 8;2 і 7;3 і 6;4 і 5;5 і 4; 6 і 3; 7 і 2; 8 і 1.

ЧИТАННЯ

Зазвичай, всі поспішають навчити дитину читати ще в п’ятирічному віці. Це чудово!!! А букви вчимо ще з трьох років. І більшість батьків роблять велику помилку, вивчаючи букви, а не звуки. Називаючи букви “БЕ”, “ВЕ”, “ЕМ” ви робите собі “ведмежу послугу”, бо при навчанні читанню ваша дитина буде читати склад БА — як БеА, МА —  як еМ-А. Краще пограти з дитиною в “слова”: нехай  назве  предмети, що починаються на певний звук, або придумає слова, в яких зустрічається заданий звук. Це дасть можливість дитині розвинути фонематичний слух, а він є запорукою правильного письма.

РОЗМОВНА МОВА

Навчіть дитину правильно висловлювати власну думку, формувати речення, збагачуйте словник новими словами, пояснюйте їх значення, навчіть узагальнювати (Наприклад: яблуко, слива, груша — овочі. Стіл, стілець, шафа — меблі).

Пам’ятайте про чарівні слова: дякую, будь ласка, до побачення….і т.п.

Читайте також: Як вибрати взуття для дитини

ЗАГАЛЬНИЙ РОЗВИТОК

Дитина повинна мати такі знання, як місто, країна, знати власну адресу. Імена та по батькові батьків, дідусів та бабусь, їх професії. Називати родинні зв’язки: тато-син, дідусь — внук, тато тата — дідусь.

A-yak сподівається, що наші поради “як самостійно підготувати дитину до школи” для вас корисні. Якщо так, діліться ними у соцмережах. Бажаємо здоров’я діткам, а батькам наполегливості та терпіння.

 

0 0 голосів
Рейтинг статті

Check Also

Як навчити дитину прибирати і підтримувати порядок?

Безлад в дитячій кімнаті – це щоденне явище, яке добре знають всі батьки. Якщо ви …

Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x