Діти часто падають, отримують удари і подряпини. Не перетворюйте це в драму. Ось кілька порад, як зберегти нерви і собі, і малюкові. Отож Як себе поводити, коли вашій дитині боляче?
Не реагуйте бурхливо
Це найголовніша порада. Якщо ви не навчитеся зберігати спокій, дитина назавжди збереже у своїй пам’яті ваш сигнал тривоги. Він може безтурботно лазити по деревах, котитися з високої гірки або швидко з’їжджати на велосипеді зі схилу. Але ваш крик, повний жаху і очікування гіршого, налякає його, розвіє в ньому впевненість у власних силах і призведе до того самого падіння, якого ви і боялися.
Коли дитина дряпає коліно об асфальт, ваше налякане обличчя миттєво повідомить її, що це небезпечно і, отже, боляче.
Не потрібно просто посміхатися і скандувати, що все буде добре. Навіть малюк почує в ваших словах фальш.
Замість цього постарайтеся не показувати хвилювання, навіть якщо всередині вас розриває. Швидко підійдіть до дитини, скажіть йому кілька заспокійливих фраз і обійміть. У батьківських обіймах він відразу ж відчує себе в безпеці. Обіймаючи його, ви зможете змінити свою маску байдужості на гримасу жаху непомітно для дитини.
Підготуйтеся
Частково джерело вашого занепокоєння – страх, що ви не зможете допомогти дитині. Але якщо ви будете готові на випадок травми, то станете набагато спокійніше.
Зберіть аптечку з предметами першої необхідності. Придбайте зручну коробку або сумочку і покладіть туди антибактеріальну мазь, протизапальний засіб, бинти, пластирі, пінцет і все те, що може вам знадобитися для дезінфекції ран, видалення скалок і інших травм. Завжди беріть з собою цю аптечку, навіть якщо ви плануєте просто прогулятися навколо будинку. Це збереже вам нерви і при необхідності допоможе дитині.
А для ще більшого душевного спокою можете освоїти навички надання першої медичної допомоги.
Не відволікайтеся
Коли ви сидите на дитячому майданчику, рука напевно так і тягнеться погортати стрічки соцмереж. Звичайно, поки дитина зайнята грою, у вас є трохи часу для себе. Але не варто всю свою увагу приділяти смартфону.
Якщо ви стежите за дитиною, то момент її падіння не буде для вас шокуючою несподіванкою.
Цілком ймовірно, що ви встигнете цьому запобігти. Ви не будете в жаху від його раптового крику, адже ви встигли помітити, що він всього лише злегка спіткнувся. А найчастіше істерики влаштовуються дітьми задля привернення уваги.
Знижуйте поріг чутливості
Це порада як для батьків, так і для дітей. Падіння або інша неприємна ситуація і так лякає, а страх ще більше підсилює біль. Але якщо ви звикнете до подібних речей, то вони вже не будуть здаватися такими страшними.
Ви повинні дозволити своїй дитині падати. Багато падати.
Звичайно, це не означає, що ви повинні спеціально упускати або штовхати його. Подаруйте йому ролики або велосипед і навчіть кататися. Або зводітеь його в батутний парк. Зробіть так, щоб падіння викликали не страх, а веселощі, радість і навіть азарт.
Так ви навчите дитину не зациклюватися на легкому болі від несерйозного падіння. Він зрозуміє, що після цього можна просто встати, обтруситися і продовжити грати. Це дуже важливий навик. Ви не зможете перебувати поруч з дитиною постійно. Рано чи пізно він впаде без вас. Але і він, і ви будете сприймати це набагато спокійніше.