Четвер , 30 Листопада 2023
Головна / Поради / Як стати анонімним в мережі Інтернет, чи можлива анонімність в мережі?
анонімность в мережі

Як стати анонімним в мережі Інтернет, чи можлива анонімність в мережі?

Епоха вседозволеності і анархії в мережі стрімко добігає кінця. Нові порядки треба зустрічати підготовленим і озброєним.

Всі останні роки пройшли в тренді дедалі більшого контролю держави за своїми громадянами. Особливо успішно цей процес просувається в мережі Інтернет, на що нам так вдало відкрили очі одкровення Сноудена. Якщо врахувати, що не тільки Сполучені Штати займаються подібним, а й всі країни, в тій чи іншій мірі, то картина виходить ще більш гнітючою.

У світлі цих подій цілком природне бажання громадян забезпечити безпеку своїх конфіденційних даних і ослаблення контролю за своїм особистим життям. Одним із заходів для цього є протидія своєї ідентифікації в мережі, тобто, забезпечення анонімності. Про те, як це зробити, ви дізнаєтеся в цій статті.

Перш за все, варто зупинитися на питанні, а навіщо взагалі потрібна анонімність в мережі?

Так, дійсно, анонімність – це особистий вибір кожного, і багатьом вона не потрібна, а деякі, наприклад, публічні персони, просто не можуть собі її дозволити через особливості своєї діяльності. Іншим же людям вона може бути гостро необхідна, в цілях безпеки, для здійснення своєї громадської, громадянської або політичної діяльності. Крім цих полярних думок, є величезна більшість користувачів, яким просто неприємно, що за ними підглядають.

Чи можлива анонімність в мережі?

Як стати анонімним в мережі Інтернет  анонімность в мережі

 

Відразу хочу вас засмутити – повна анонімність в мережі практично недосяжна. Кожен комп’ютер має свою ip-адресу, за якою можна ідентифікувати власника і його дії. Так, процес ідентифікації можна значно ускладнити, але повністю уникнути, без спеціальних технічних засобів, недоступних простим смертним, практично неможливо. Майте це на увазі.

Проте, це не означає, що треба опускати руки. Ситуація схожа на захист від злодіїв. Хоча не існує замка, який було б неможливо відкрити, в наших силах зробити цей процес настільки складним і тривалим, що жоден зломщик, без гострої необхідності, за нього не візьметься. Давайте подивимося, що ми можемо зробити.

Організаційні заходи

1. Заведіть собі ще один обліковий запис

Сьогодні електронна пошта перетворилася в універсальний ідентифікатор особистості мережевого користувача. Тому, перш за все, варто подбати про другу (третю, четверту) адресу електронної пошти. Це може бути як просто додатковий аккаунт Gmail, так і один з спеціальних поштових сервісів. Після цього зареєструйте на нього нові облікові записи в соціальних мережах та інших необхідних сервісах. Ніколи не змішуйте свій публічний і приватний профіль.

2. Не користуйтеся вітчизняними сервісами

Я нічого не маю проти наших пошукових, поштових, соціальних сайтів, багато в чому вони навіть краще. Гірше вони тільки в тому, що, при необхідності, зацікавлені люди або структури можуть досить легко видряпати необхідну їм інформацію про вас. Тому не користуйтеся сервісами тієї країни, в якій ви проживаєте.

3. Міняйте місце підключення

Якщо ви хочете ще більше ускладнити роботу потенційних переслідувачів, то не сидіть вдома, а прогуляйтеся по околицях. Уважний і вдумливий пошук підкаже вам десятки доступних кафе, комп’ютерних клубів, бібліотек з яких ви можете користуватися послугами мережі Інтернет, не ризикуючи засвітити свою реальну мережеву адресу.

програмні способи

Як стати анонімним в мережі Інтернет  анонімность в мережі

1. Проксі-сервери

Говорячи зовсім просто, проксі – це якийсь сервіс або програма, яка виступає в ролі посередника між вами і запитуваним вами сайтом. Виходить, що всі ваші запити при серфінгу будуть адресуватися тільки одного сервера, а він вже буде відправляти їх куди необхідно. Крім банального пошуку в мережі відкритих проксі, яких цілком достатньо, в тому числі і безкоштовних, можна використовувати цю технологію і більш витонченими методами

2. VPN

Virtual Private Network  це кілька технологій і методів, що дозволяють створити між користувачем і мережею Інтернет спеціальний зашифрований і недоступний до відстеження канал. Це дозволяє приховати свою реальну IP адресу і стати анонімним, а також шифрувати свій трафік. В рамках цієї статті ми не будемо зупинятися на розшифровці особливостей роботи різних протоколів VPN, відзначимо лише, що метод цей, загалом, досить надійний і простий у використанні.

 3. TOR

TOR – це мережа маршрутизаторів і програмне забезпечення, розроблене спеціально для забезпечення анонімності користувачів. Грубо кажучи, при використанні цієї технології ваш запит до сайту і відповідь від нього проходять настільки звивистим і складним шляхом через ланцюжок проксі-серверів, що обчислити клієнта практично неможливо. Зараз активно циркулюють чутки про ненадійність технології TOR, однак цьому немає вагомих доказів і, цілком можливо, дані чутки запускаються зацікавленими державними організаціями.

Найпростіший спосіб почати використовувати цю технологію – це завантажити і встановити спеціальну збірку Firefox з всіма необхідними додатковими компонентами, в тому числі аддони NoScript, Torbutton і HTTPS Everywhere. Називається ця програма Tor Browser Bundle, скачати можна тут .

Висновок

У цій статті перераховані далеко не всі методи збереження анонімность в мережі, однак навіть їх цілком достатньо, щоб значно ускладнити завдання вашим недоброзичливцям, переслідувачам або контролюючим органам.

Але найголовніший захисний механізм розташований, поза всяким сумнівом, у вашій голові. Думайте, думайте і ще раз думайте, перед тим як постити фоточки, розміщувати інформацію про себе, завантажувати що-небудь або завантажувати в мережу. Тому що правило Міранди –

«Все, що ви скажете, може і буде використано проти вас у суді.»

– це не тільки про американські фільми, а й про сучасний, і, особливо, майбутній Інтернет.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Check Also

Як виправдання допомагають рухатися вперед

Як виправдання допомагають рухатися вперед

Ми часто тупцюємо на місці через страх поразки, і виправдовуємо свою бездіяльність обставинами. Це цілком природно …

Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x