Понеділок , 2 Жовтня 2023
Головна / Поради / Як та чому позитивне мислення не працює
Позитивне мислення

Як та чому позитивне мислення не працює

Якщо ви спробували мислити позитивно, але в житті нічого не змінилося, або навіть стало гірше, не турбуйтеся і не опускайте руки. Є кілька способів виправити становище і отримувати всі переваги позитивного образу думок. Отож, чому позитивне мислення не працює, поговоримо далі

Зараз всі знають, що треба мислити позитивно, що це допомагає стати щасливішим, і багато хто намагається змінитися. Але дуже часто ці експерименти закінчуються через день або два, або коли починаються проблеми. Стає прикро: «Як же так? Я ж мислив позитивно і майже змінився ».

Виявляється, райдужних думок недостатньо, щоб вирішити свої проблеми, але це не означає, що позитивне мислення марне і взагалі суцільний обман. Просто треба дещо знати, перш ніж перебудовувати образ думок і чекати безхмарного життя.

Вам знайомий сумний досвід, коли ви вирішили змінити своє життя і мислити тільки позитивно, реально робили успіхи в цьому, і здавалося, що життя налагоджується і все виходить, а потім раптово сталася така гидота, яка просто вибила з колії?

У цей момент можна легко відмовитися від своїх намірів і навіть вдаритися в містику, вирішивши, що на вас накладено прокляття і нічого не допоможе. Так у чому ж справа? Чому не спрацювало?

Позитивне мислення працює, як ліки, але перш ніж прийняти його, треба знати, від чого воно допомагає. Адже коли ви йдете в лікарню, лікар спочатку ставить діагноз, а потім призначає ліки, а не просто виписує всім одне і те ж без розбору. Тільки замість джерела хвороби тут виступають ваші переконання.

Чому позитивне мислення не працює

Звідки з’являються негативні думки

Позитивне мислення

Негативні думки не з’являються самі по собі, і не управляють самі собою. Їх можна порівняти з військовими, які виходять зі своєї бази і атакують вас. Припустимо, у вас є зброя – мотивація і позитивні думки, які знищують їх.

Відмінно, ворожа армія знищена, але бази – немає. З неї до вас спрямовуються нові полчища у вигляді негативних думок і подій (оскільки думки породжують події). Якщо ви не знайдете базу і не зруйнуєте її, ви так і будете відбивати атаки все життя, але, ймовірніше, дасте слабину і потрапите в полон.

Військова база негативних переконань

Наші переконання, джерело всіх негативних думок, встановлюються від неприємних подій в житті, особливо в дитинстві. Ви можете навіть не пам’ятати їх, а вони западають вам в підсвідомість і звідти потихеньку паскудять.

Наприклад, якщо ваша перша любов закінчилася обманом і зрадою, ви будете переносити цю модель на всі інші відносини і з великою ймовірністю вам будуть потрапляти тільки обманщики і зрадники. Навіть щирих партнерів ви будете постійно підозрювати і отруювати цим життя і собі, і їм.

Є кілька варіантів, як впоратися з такими монстрами в власній підсвідомості. Можна вдарити по ним раціональним мисленням або отримати позитивний досвід, який перекриє негативні переконання.

Що робити?

Що треба для того, щоб зруйнувати базу? Ну, в першу чергу, знайти її. Де шукати? Там, де у вас проблеми в житті. Наприклад, якщо у вас є проблеми з грошима, проаналізуйте свої переконання щодо грошей: вам не говорили в дитинстві, що гроші заробляють потом і кров’ю, що це складно і неприємно? Може бути, у вас стався якийсь епічний провал з грошима, який закарбувався в пам’яті, як: «Я невдаха, у мене ніколи немає грошей, піду, повішуся»?

Найкраще почніть з того моменту, коли «все пішло не так», так буде швидше. Коли ви знайдете свої лякаючі негативні переконання, подивіться не них неупереджено, і запитайте: «Чому я до сих пір в це вірю?».

Коли ви побачите, що немає ніяких передумов продовжувати так думати, а ваше переконання – це просто погана жарт, яку грає з вами власну свідомість, воно пропаде (або стане менше залізобетонним). Зрештою, все психоаналітики займаються тим, що виводять «демонів» з підсвідомості у свідомість, де вони благополучно розчиняються.

Новий образ себе

Ваш образ будують переконання про самого себе, і тільки вони. Наприклад, якщо учень вірить, що алгебра – це найскладніше, що є на світі, і він вже точно не зможе її зрозуміти, він і не зрозуміє, завалить іспити або думатиме, як списати. За рахунок переконань він навіть не буде намагатися зрозуміти і вивчити щось.

Ваш образ самого себе – це дзеркало, яке відображає ваші переконання, але для того щоб змінити свій образ, недостатньо визнати свої негативні установки нісенітницею.

Для цього потрібно отримати реальний досвід в новому, позитивному переконанні і повірити, що заслуговуєте цього. Позитивний досвід стане для вас базою, з якої вам на підмогу будуть приходити позитивні думки.

Що робити?

Коли ви усвідомили свої негативні переконання в якомусь питанні, треба змінити їх на позитивні. Після цього ви повинні представити і відчути себе тим, хто дійсно цього заслуговує.

Наприклад, у вас недостатня освіта і проблеми з грошима, тому що ви вірите, що одне залежить від іншого. Після того, як ви усвідомили своє переконання на цей рахунок, повірте в те, що освіта і кількість грошей ніяк не пов’язані між собою.

А тепер уявіть себе людиною, у якої достатньо грошей, незважаючи на освіту. Дозвольте собі бути такою людиною і повірте в те, що це ви і є. Усе.

Полірування позитивом

Афірмації не працюють, якщо це просто слова, які ви повторюєте, щоб підняти настрій. Говорити собі: «Все добре», в той час, як у вас повно негативних переконань, все одно, що брехати. Від цього не буде нічого доброго.

Інша справа, якщо ви вже змінили свої переконання на позитивні. В такому випадку, афірмації – це, фактично, визнання того, що вже є у вас всередині, підтвердження життєвої позиції. І ось тоді вони реально працюють.

Найскладніше в цьому всьому – змінити негативні переконання, тому що вони засновані на реальному досвіді. Але ж ваш негативний досвід – це лише спогад , тобто, по суті, просто думка. Якщо ви реально представите і як би «переживете» нове позитивне переконання, у вас залишиться такий же реальний досвід, але в позитивному ключі.

Тепер ви знаєте, чому позитивне мислення не спрацювало, і ваше життя повернулася в звичайне русло. Саме час спробувати ще разок.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Check Also

анонімность в мережі

Як стати анонімним в мережі Інтернет, чи можлива анонімність в мережі?

Епоха вседозволеності і анархії в мережі стрімко добігає кінця. Нові порядки треба зустрічати підготовленим і …

Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x