Понеділок , 2 Жовтня 2023
Головна / Кулінарія / Як варити квасолю: проста і зрозуміла інструкція

Як варити квасолю: проста і зрозуміла інструкція

Квасоля – це смачно, корисно і поживно, але як же вона довго готується! Однак у випадку з бобами довго не означає складно. Приготування квасолі – справа нешвидка, тому краще спланувати його заздалегідь. Крім години-двох, які займе безпосередньо варіння, потрібно врахувати час на замочування. Хороша новина в тому, що вам майже нічого не доведеться робити. Отож як варити квасолю: проста і зрозуміла інструкція

Як підготувати квасолю

Перше, що потрібно зробити, – це перевірити термін придатності. Боби, які пролежали понад рік, швидше за все, пересохли. Така квасоля не стане м’якою і ніжною, скільки її ні вари.

Перебираючи квасолю (не переживайте, це швидко) і викиньте все зморщені і підозрілі боби, а також стеблинки і інше сміття.

Потім ретельно промийте боби в друшляку під струменем холодної води.

Наступний крок – замочування, і на те є кілька вагомих причин. По-перше, попередньо замочена квасоля швидше вариться. Це, до речі, не головна причина: без замочування боби будуть варитися довше лише на 15-20 хвилин.

По-друге, під час замочування частково розчиняються олігосахариди, які викликають підвищене газоутворення в кишківнику.

По-третє, є думка, що під час замочування квасоля втрачає так звані антинутрієнти – з’єднання, які перешкоджають засвоєнню поживних речовин. Зокрема, в бобових міститься фітинова кислота, яка заважає всмоктуванню цинку, кальцію, магнію і заліза.

Як замочувати квасолю

Є два способи замочування квасолі:

1. Повільний, або холодний, спосіб

Прихильники цього способу замочування стверджують, що він дозволяє позбутися від неприємних побічних ефектів, якими славляться бобові. Однак врахуйте, що на нього потрібен час. Покладіть квасолю в велику каструлю, залийте холодною водою і приберіть в холодильник на 12-24 години.

На 1 склянку квасолі вам буде потрібно 5 склянок води.

2. Швидкий, або гарячий, спосіб

Якщо немає часу на тривале замочування, то просто висипте сухі боби в каструлю і залийте водою в тій же пропорції, що і в попередньому способі. Доведіть воду до кипіння і поваріть квасолю 2-3 хвилини. Потім зніміть каструлю з плити, накрийте кришкою і дайте постояти як мінімум 1 годину.

Врахуйте, обсяг квасолі після замочування і варіння збільшиться в 2-3 рази, тому оберіть каструлю побільше.

До речі, деякі господині стверджують, що при такому способі замочування страва виходить смачнішою.

Як варити квасолю

Після замочування злийте воду і промийте розбухлу квасолю в проточній воді. Потім викладіть її у велику каструлю і залийте водою так, щоб вона повністю покривала квасолю. Доведіть воду до кипіння і додайте столову ложку соняшникової або оливкової олії, щоб було якомога менше піни.

Варіть боби на повільному вогні. Можливо, в процесі варіння вам знадобиться час від часу підливати воду в каструлю. Залежно від сорту квасолі, терміну її зберігання і жорсткості води час приготування може скласти від 0,5 до 2,5 години. Під час варіння квасолі не треба заважати, а каструлю не потрібно накривати кришкою.

Щоб дізнатися, чи готова квасоля, розімніть одну штучку виделкою або пальцями. В ідеалі боби повинні стати м’якими, але не розваритися до стану каші. Якщо ж квасоля все ще похрустує, то залиште її варитися далі і перевіряйте на готовність кожні 10 хвилин.

тонкощі

Існує досить поширений міф про те, що сіль надає бобам щільність і жорсткість, тому додавати її потрібно в кінці. Насправді сіль ніяк не впливає на консистенцію квасолі, якщо ви, звичайно, не збираєтеся сипати її в каструлю жменями. Трави і спеції також можна додавати в будь-який момент.

Якщо за рецептом потрібно додати продукти що містять кислоту, наприклад лимонний сік, вино, оцет або помідори, то зробіть це після того, як боби будуть готові. В іншому випадку квасоля може вийти не такою ніжною, як хотілося б.

Готову квасолю можна зберігати в холодильнику до 4 днів. Рекомендується використовувати для цього плоскі неглибокі контейнери.

А у вас є свої секрети приготування квасолі? Діліться ними в коментарях.

0 0 голосів
Рейтинг статті

Check Also

Під час варіння макаронів половина води часто виявляється на плиті. Можна легко уникнути цього, якщо використовувати правильні інструменти. Ви готуєте макарони і пильно стежте за каструлею. Варто трохи відволіктися, не перешкодити вчасно - і гаряча пінна шапка вихлюпнеться на плиту, покриваючи її липким неподобством. Є один засіб, який допоможе вам більше ніколи не боятися «втікає» води. Читайте, що це за засіб, і як воно діє. Може бути, ви вже чули, що помішувати макарони потрібно дерев'яною ложкою? Це правда, дерев'яна ложка врятує вас від випліскування води і утворення пишної піни, але як це працює? Багато хто думає, що дерев'яна ложка допомагає знизити температуру в центрі каструлі, що, в свою чергу, зменшує утворення піни і ймовірність вихлюпування води. Насправді це не зовсім так. Подвійна допомогу від дерев'яної ложки Коли щось нездатне поглинати воду проколює поверхню міхура, він лопається. Суха дерев'яна ложка лопає бульбашки, що утворюються під час кипіння, так що піна швидко спадає. Ще одна причина, по якій ефективна саме ложка з дерева, - її повільне нагрівання. Коли міхур доторкається до чогось з температурою нижче 100 градусів, пар конденсується, а бульбашки лопаються. Оскільки температура дерев'яної ложки довго залишається нижче 100 градусів, вона відмінно лопає бульбашки, і піна спадає. Коли це не працює Коли ваша ложка нагрівається, фішка з швидким видаленням піни перестає працювати - після розмішування піна спадає хіба що трохи, а потім знову швидко утворюється. Не намагайтеся використовувати металеву ложку, адже вона нагрівається набагато швидше дерев'яної. Замість цього можна просто подути на піну. Ваше дихання явно нижче 100 градусів, і піна западе. Періодично витирайте дерев'яну ложку Від тепла і вологості дерев'яна ложка поступово деформується, так що краще всього придбати кілька ложок і періодично міняти їх. Якщо немає такої можливості, хоча б переконайтеся, що ложка не перебуває під впливом пара, коли ви не заважаєте пасту. Якщо у вас немає дерев'яної ложки Можна зупинити «тікає» воду по-іншому, за допомогою кухонного спрею проти прилипання продуктів. Такий спрей можна легко зробити самому: змішати кип'ячену воду і рослинне масло в пропорції 5: 1 і залити це в пляшку з розпилювачем. Уже під час варіння пасти можна побризкати стінки каструлі, і пінна шапка перестане постійно вилазити. Крім того, ваші макарони теж не пристане до каструлі. А що робите ви, щоб з каструлі з макаронами не "тікала» вода?

Як варити макарони, без пінної шапки

Під час варіння макаронів половина води часто опиняється на плиті. Можна легко уникнути цього, якщо …

Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x