Неділя , 4 Квітня 2021
Головна / Кулінарія / Як варити макарони, без пінної шапки
Під час варіння макаронів половина води часто виявляється на плиті. Можна легко уникнути цього, якщо використовувати правильні інструменти. Ви готуєте макарони і пильно стежте за каструлею. Варто трохи відволіктися, не перешкодити вчасно - і гаряча пінна шапка вихлюпнеться на плиту, покриваючи її липким неподобством. Є один засіб, який допоможе вам більше ніколи не боятися «втікає» води. Читайте, що це за засіб, і як воно діє. Може бути, ви вже чули, що помішувати макарони потрібно дерев'яною ложкою? Це правда, дерев'яна ложка врятує вас від випліскування води і утворення пишної піни, але як це працює? Багато хто думає, що дерев'яна ложка допомагає знизити температуру в центрі каструлі, що, в свою чергу, зменшує утворення піни і ймовірність вихлюпування води. Насправді це не зовсім так. Подвійна допомогу від дерев'яної ложки Коли щось нездатне поглинати воду проколює поверхню міхура, він лопається. Суха дерев'яна ложка лопає бульбашки, що утворюються під час кипіння, так що піна швидко спадає. Ще одна причина, по якій ефективна саме ложка з дерева, - її повільне нагрівання. Коли міхур доторкається до чогось з температурою нижче 100 градусів, пар конденсується, а бульбашки лопаються. Оскільки температура дерев'яної ложки довго залишається нижче 100 градусів, вона відмінно лопає бульбашки, і піна спадає. Коли це не працює Коли ваша ложка нагрівається, фішка з швидким видаленням піни перестає працювати - після розмішування піна спадає хіба що трохи, а потім знову швидко утворюється. Не намагайтеся використовувати металеву ложку, адже вона нагрівається набагато швидше дерев'яної. Замість цього можна просто подути на піну. Ваше дихання явно нижче 100 градусів, і піна западе. Періодично витирайте дерев'яну ложку Від тепла і вологості дерев'яна ложка поступово деформується, так що краще всього придбати кілька ложок і періодично міняти їх. Якщо немає такої можливості, хоча б переконайтеся, що ложка не перебуває під впливом пара, коли ви не заважаєте пасту. Якщо у вас немає дерев'яної ложки Можна зупинити «тікає» воду по-іншому, за допомогою кухонного спрею проти прилипання продуктів. Такий спрей можна легко зробити самому: змішати кип'ячену воду і рослинне масло в пропорції 5: 1 і залити це в пляшку з розпилювачем. Уже під час варіння пасти можна побризкати стінки каструлі, і пінна шапка перестане постійно вилазити. Крім того, ваші макарони теж не пристане до каструлі. А що робите ви, щоб з каструлі з макаронами не "тікала» вода?

Як варити макарони, без пінної шапки

Під час варіння макаронів половина води часто опиняється на плиті. Можна легко уникнути цього, якщо використовувати правильні інструменти. Отож про те як варити макарони без пінної шапки, поговоримо далі в статті.

Ви готуєте макарони і пильно стежимо за каструлею. Варто трохи відволіктися та не перешкодити вчасно – і гаряча пінна шапка вихлюпнеться на плиту, покриваючи її липким неподобством. Є один засіб, який допоможе вам більше ніколи не боятися «збігаючої» води. Читайте, що це за засіб, і як він діє.

Може бути, ви вже чули, що помішувати макарони потрібно дерев’яною ложкою? Це правда, дерев’яна ложка врятує вас від випліскування води і утворення пишної піни, але як це працює?

Багато хто думає, що дерев’яна ложка допомагає знизити температуру в центрі каструлі, що, в свою чергу, зменшує утворення піни і ймовірність вихлюпування води. Насправді це не зовсім так.

Як варити макарони, без пінної шапки

Подвійна допомога від дерев’яної ложки

Суха дерев’яна ложка лопає бульбашки, що утворюються під час кипіння, так що піна швидко спадає.

Ще одна причина, по якій ефективна саме ложка з дерева, – її повільне нагрівання. Коли міхур доторкається до чогось з температурою нижче 100 градусів, пар конденсується, а бульбашки лопаються.

Оскільки температура дерев’яної ложки довго залишається нижче 100 градусів, вона відмінно лопає бульбашки, і піна спадає.

Як варити макарони

Читайте також: Як варити горох , а також Як варити суп з гречки – три рецепти

Коли це не працює

Коли ваша ложка нагрівається, фішка з швидким видаленням піни перестає працювати – після розмішування піна спадає хіба що трохи, а потім знову швидко утворюється. Не намагайтеся використовувати металеву ложку, адже вона нагрівається набагато швидше дерев’яної.

Замість цього можна просто подути на піну. Ваше дихання явно нижче 100 градусів, і піна спаде.

Періодично витирайте дерев’яну ложку

Від тепла і вологості дерев’яна ложка поступово деформується, так що краще всього придбати кілька ложок і періодично міняти їх. Якщо немає такої можливості, хоча б переконайтеся, що ложка не перебуває під впливом пари, коли ви не перемішуєте пасту.

Якщо у вас немає дерев’яної ложки

Можна зупинити «збігаючу» воду по-іншому, за допомогою кухонного спрею проти прилипання продуктів. Такий спрей можна легко зробити самому: змішати кип’ячену воду і рослинну олію в пропорції 5: 1 і залити це в пляшку з розпилювачем.

Уже під час варіння пасти можна побризкати стінки каструлі, і пінна шапка перестане постійно вилазити. Крім того, ваші макарони теж не пристануть до каструлі.

А що робите ви, щоб з каструлі з макаронами не “тікала” вода та як правильно варити макарони?

0 0 голос
Рейтинг статті

Check Also

Як приготувати смачну яєчню? Яєчня в овочевих кільцях

Ще один цікавий і швидкий варіант урізноманітнити свої сніданки. Цей рецепт попадався мені і раніше, але …

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x