Як влаштувати собі комфортний хоум-офіс

Визначтеся з місцем хоум-офісу

Перш ніж почати працювати саме вдома, задайте собі кілька питань:

  • Чи достатньо у мене самодисципліни або я більш залежу від робочої атмосфери навколо?
  • Чи подобається мені проводити весь день вдома одному (привіт, інтроверти !)?
  • Чи в змозі я впоратися зі спокусою не працювати протягом робочого дня?

Деякі люди ефективніше працюють, коли навколо кипить якесь життя. Якщо тиша для вас втомлює, то краще не працювати вдома, а вибрати коворкінг-центр, кафе або навіть бібліотеку.

Поговоріть з тими, хто вже працює вдома і знає не на словах як облаштувати хоум-офіс (домашній офіс)

Знайдіть людей з вашого оточення, які вже знайомі з принципом хоум-офісу. Запитайте у них, які виникали труднощі і як вони їх вирішили. Домашні умови сприяють частого перемикання уваги, та й спокус у вигляді сім’ї, друзів і просто друга-дивана досить багато.

Забудьте про роботу, коли закінчився робочий день

Більшість думає, що хоум-офіс схиляє людей до ліні, але це зовсім не так. Як не дивно, але найчастіше він схиляє людини до іншої крайності – шаленого трудоголізму. Саме тому всіх, кого ми беремо на роботу, попереджаємо, щоб вони встановили собі корди трудового часу.

У нас була одна співробітниця, яка розсилала робочі листи цілодобово. Довелося їй нагадати, щоб вона не забувала відпочивати.

Як влаштувати собі комфортний хоум-офіс (домашній офіс)

Божевільні втомлені трудоголіки не потрібні нікому.

Складіть список переваг віддаленої роботи

Головне – концентруватися на плюсах віддаленої роботи та забувати про мінуси. Ми радимо вам завжди тримати під рукою список переваг віддаленої роботи. Він стане в нагоді, якщо раптом ви почнете сумніватися, що вибрали відповідний формат роботи. Перечитайте його і згадайте, що життя прекрасне.

Один з головних плюсів, звичайно, в тому, що ви економите 2-3 години на дорогу кожен день. А це цілих 10-15 годин в тиждень, які можна витратити на щось більш приємне, ніж стояти в пробках. А ще в морозну зиму вам зовсім не обов’язково виходити на вулицю рано вранці. І, повірте, це теж величезний плюс, особливо якщо живеш десь …. і мінус 10 – це ще тепло.

Слідкуйте за порядком на столі

Пам’ятайте, що робочий стіл – ваш кращий друг. Важливо, щоб кожен ранок вам хотілося сісти за нього. Не завалюйте його папками, стікерами, брудними кружками і побутовими штуками. Стіл – це ваш священний годувальник. Він зобов’язаний бути чистим і привабливим для того, щоб попрацювати за ним.

Працюйте за графіком

Не забувайте про дисципліну. Найкраще прокидатися, одягатися і сідати за робочий стіл кожен день в один і той же час. Коли ваш мозок живе за розкладом, йому набагато простіше концентруватися і вирішувати важливі справи. Не піддавайтеся на прийом ліні, яка говорить: «Давайте зараз трохи попрацюємо, а потім ще вночі години чотири».

Складайте список з трьох справ

Щоранку складайте список з трьох важливих справ, які ви просто зобов’язані сьогодні зробити. Не вставайте з-за робочого столу, поки не зробите важливі справи. А як тільки три важливих справи будуть зроблені – можете влаштувати собі перерву або заохотити чимось приємним.

Запитуйте, чого ви зараз не робите

Є ще одна техніка, яка допомагає сконцентрувати увагу. Якщо під час робочого дня битву за вашу увагу виграли, наприклад, соціальні мережі, то, гортаючи стрічку новин, запитайте себе: «Чого я зараз не роблю?». Це хороша протверезна техніка, яка допоможе повернутися в робочий стан.

Практикуйте усвідомлену багатозадачність

Те, що багатозадачність – це міф, ви, напевно, вже знаєте. Вчені довели, що якісно виконувати кілька справ одночасно неможливо. Правильна багатозадачність – це коли ви повністю концентруєтесь на одному завданню, але при цьому не забуваєте про послідовність завдань. Найлегший спосіб виконати всі справи – це робити їх послідовно.

Робіть перерви

Знайдіть для себе оптимальні тимчасові проміжки, протягом яких ви зберігаєте максимальну концентрацію. Відома техніка Pomodoro рекомендує працювати 25 хвилин, а потім зробити 5-хвилинну перерву. Обчисліть, який темп підходить для вас. Обов’язково влаштовуйте собі перерви. Можна навіть танцювальні. 🙂

І пам’ятайте: формат роботи – це не так вже й важливо. Головне – любити те, що робиш.

А як на вашу думку облаштувати собі комфортний хоум-офіс (домашній офіс)? Діліться думками в коментарях