Механічне видалення волосся воском, шугаринг або електричним епілятором

Віск, шугаринг і електричний епілятор – це методи механічної епіляції, які мають на увазі висмикування волосся з корінням. Після його видалення фолікул (скупчення клітин, що підтримують зростання волосся) залишається неушкодженим. Тому через кілька тижнів після процедури ріст волосся відновлюється.

Механічна епіляція доступна за ціною. Але головна її перевага – досить тривала відсутність росту волосся (2-3 тижні в порівнянні з 1-2 днями при голінні).

Багато жінок, які навчилися робити  епіляцію воском або шугаринг вдома або регулярно звертаються до фахівця, віддають перевагу цим методам, оскільки вони дозволяють видалити волосся набагато швидше, ніж за допомогою електричних пристроїв.

Але у механічного видалення волосся є три важливих недоліки:

  • Доводиться чекати, поки волосся досягне певної довжини.
  • Підвищується ймовірність появи врослого волосся, що може привести до запалення.
  • Багато жінок не вподобали дану процедуру оскільки висмикування волосся дуже болісне.

Крем, що уповільнює ріст волосся

Косметичні засоби, здатні сповільнити ріст волосся, містять ефлорнітин. Він перешкоджає утворенню речовини, яка стимулює зростання волосяної фолікули. Приблизно через 6-8 тижнів регулярного використання крему з ефлорнітином кількість волосся і його товщина може значно зменшитися.

Кінцевий ефект залежить від типу волосся на ділянках, де використовувався крем.

Якщо волоски були відносно тонкими або світлими, крем може створити візуальний ефект повного видалення волосся. Якщо ж волоски були темними і товстими, крем може бути хорошим доповненням до іншого методу епіляції. Волосся стає більш тонкими і рідким, тому ризик подразнення та появи врозшого волосся після механічної епіляції значно знижується.

Основний недолік кремів для уповільнення росту волосся – необхідність частого і регулярного застосування. Приблизно через 8 тижнів після виходу з обігу засобу з Ефлорнітином волосся починає рости як і раніше.

Електроепіляція

Електроепіляція – єдиний метод, що дозволяє видалити волосся назавжди. Це відрізняє її від інших методів.

Суть даного методу полягає в руйнуванні волосяних фолікулів або за допомогою електричного струму (електроліз), або за допомогою нагрівання (термоліз). Багато апаратів для електроепіляції дозволяють виконувати обидві процедури. Залежно від типу видаляється волосся оператор може переходити з електролізу на термоліз і назад. Це називається бленд-електроепіляцією.

У порівнянні з іншими способами, електроепіляція – дуже повільна і трудомістка процедура. Для видалення волосся на великих ділянках шкіри може знадобитися багато часу і вельми дорогих сеансів. Крім того, для її проведення необхідно спеціальне устаткування.

Щоб електроепіляція спрацювала,  волосся що обробляється повинно перебувати у фазі активного зростання. Тому за 1-5 днів перед кожним сеансом рекомендується голити волосся на оброблюваній ділянці. Так волоски з неактивних фолікулів будуть видалені, а всі зростаючі волоски можна буде обробити.

У фазі активного зростання постійно знаходиться тільки частина волосся. Тому для остаточного видалення всього волосся на одній ділянці шкіри необхідно кілька сеансів електроепіляції з інтервалом в пару місяців.

У цього методу є свої недоліки. Протягом 1-2 тижнів після електроепіляції оброблена ділянка шкіри виглядає почервонілою. Можливо також невелике запалення і формування кірок.

Крім того, деякі люди схильні до появи темних плям на шкірі навіть після незначного травмування. Це називається гіперпігментацією, яка після електроепіляції може зберігатися кілька місяців.

У людей, схильних до утворення грубих шрамів, після процедури можуть з’являтися рубці.

Фотоепіляція (лазерна епіляція та епіляція інтенсивним імпульсним світлом)

Принцип роботи фотоепіляції також полягає в руйнуванні волосяного фолікула шляхом його нагрівання. Це відбувається за рахунок поглинання світла з певною довжиною хвилі. Як джерело світла може використовуватися лазер або генератор інтенсивного імпульсного світла (IPL).

Світло поглинається особливим пігментом волосся – меланіном. Тому чим темніше волосся (чим більше в ньому пігменту), тим ефективніше фотоепіляція. Найгірше піддається процедурі світле волосся, особливо якщо шкіра темніша за волосся.

Людям з засмаглою або з темною шкірою робити фотоепіляції протипоказано. В їх шкірі міститься велика кількість меланіну, через що можуть з’явитися опіки та рубці. Та й процедура для таких людей, як правило, малоефективна.

Відразу після фотоепіляції все волосся в обробленої області випадає, ріст припиняється на 1-3 місяці. Потім волосся відростає знову, але стає більш рідким і тонким. Процедуру можна повторити, щоб зменшити густоту і товщину волосся ще більше.

Як мінімум за 6 тижнів до фотоепіляції не рекомендується висмикувати волосся.

Фотоепіляція менш болюча і триває набагато менше, ніж електроепіляція, але коштує дорожче.

При правильному виконанні процедури побічні ефекти виникають відносно рідко. Можливі проблеми такі як опіки, висип, поява світлих або темних плям, врослого волосся, зростання сивого волосся на обробленій ділянці, посилення росту пушкового волосся. Після фотоепіляції в області пахв може з’явитися підвищена пітливість.