Якщо ваше життя наповнене стабільністю і маленькими обов’язковими ритуалами, пора щось змінювати. Як вибратися із зони комфорту і перемогти свої слабкості?
Ви можете не знати, і думати, що це не так, але ви кожен день рухаєтеся по накатаній колії. Вам здається, що життя наповнене комфортом, у вас хороша зарплата, пристойна квартира і машина, може бути, навіть на пенсію щось відкладаєте. Начебто все добре, але є погана новина – все це утримує вас від того, щоб домогтися більшого. Як зруйнувати повсякденну колію, по якій ви з комфортом катаєтеся кожен день? Почати з малого.
Здавалося б, чим гірше ваші умови життя, тим важче добиватися чогось більшого, але на ділі відбувається по-іншому. Особистий комфорт, що складається з тисячі дрібниць, затягує і перетворює людину в рослину, з яким приємно фотосинтезувати перед телевізором після роботи.
Звичайно, це не означає, що треба роздати всі свої накопичення бідним, переїхати в маленьку квартирку і почати все з нуля, але поступово руйнувати свій звичний стан дуже корисно. Це допомагає вийти із застою, який, найчастіше, обертається психозами і зривами.
Як дізнатися, що у вас застій
Все починається з дрібниць, і вам ніколи навіть в голову не прийде, що вони можуть вирости в систему і перешкодити вам добитися чогось більшого. Спочатку у вас з’являються невеликі звички, які, як ви думаєте, привносять частку порядку в хаотичність життя.
Згадайте, у вас є такі незначні звички і частини побуту: улюблена кружка, улюблена вилка, яку треба використовувати неодмінно вечорами, за вечерею? Може бути, у вас є певний ранковий ритуал, який обов’язково треба виконати?
Сам по собі певний ритуал не виглядає чимось поганим. Ну, подумаєш, людина любить пити каву зі своєї улюбленої кружки щосуботи. Ну, подобається їй, розслабляє, чому б і ні?
Але, збираючись разом, ці ритуали стають обов’язковими, створюють міцну систему життя, в якій немає місця несподіванкам. Крок в сторону – розстріл, фігурально висловлюючись. А це вбиває свіжість і гостроту відчуттів. Ви занурюєтеся в теплі обійми комфортного існування і впадаєте в кому.
Так що, згадайте всі свої ритуали: коли встаєте вранці, коли йдете на роботу, коли обідаєте і коли приходите з роботи, коли проводите вихідні та свята. Напевно у вас накопичилося дуже багато ритуалів. А тепер давайте руйнувати їх.
Вбивство рутини
Перше, що потрібно зробити – це позбавитися від речей, які тримають вас в полоні. Подивіться на них – це ж просто речі. Можете навіть не позбуватися від них, а просто не скаженіти, коли до них хтось торкається.
Хтось п’є з вашої улюбленої кружки? Та, будь ласка, це всього лише кружка. Друг сів на улюблене місце на дивані? Ви ж не Шелдон Купер, нехай собі сидить, поруч теж непогано.
Поступово, вбиваючи трепетне ставлення до своїх маленьких загонів і ритуалам, ви робите підкоп під свою міцну систему комфорту і застою. І вона обов’язково впаде.
Робіть щось незручне
Коли ви зруйнували свої маленькі ритуали, саме час спробувати щось нове, незручне. Наприклад, ходите на роботу різними шляхами, спробуйте приготувати те, що завжди здавалося вам не дуже смачним, змініть улюблене кафе.
Для тих, хто постійно ходить в плеєрі, можна спробувати вийти на вулицю без нього. До речі, це буде цікавий досвід: коли практично не виходиш на вулицю без плеєра, вулиця звучить, як композиція в стилі ембієнт, зі звуком кроків, голосами і шумом машин.
Загалом, робіть все, що змушує відчувати себе некомфортно, трохи «не в своїй тарілці». В цей час ви ламаєте стіну, яку самі собі побудували, і починаєте бачити те, що до цього залишалося прихованим.
Що ви купуєте від цього? Пам’ятайте то неприємне відчуття, коли щось йде «не так»? Ламаючи свою зону комфорту, ви рятуєтеся від нього. Життя мінлива, і ви прокачиваете свої навички пристосуванця, якому комфортно в будь-якій ситуації.
Знищуйте страхи
Багато з нас забобонні, і це стосується не тільки народних традицій щодо чорних кішок, розчавлених павуків і ножа на столі. Ми самі будуємо систему забобонів та думаємо, що від змін може трапитися щось погане.
Ми живемо в своїх страхах, і наші емоції, почуття і дії часто підкоряються їм, утримуючи від нових досягнень і горизонтів. Як побороти страх? Усвідомити його.
Знайдіть у себе якусь безглузду звичку і запитайте, чому ви завжди це робите, робите саме так? Скажіть собі, що ви просто боїтеся відмовитися від неї.
Швидше за все, після цього ви відчуєте всю дурість моменту. Ви, доросла, сформований людина, боїтеся змінити ресторан, в який ходите щосуботи, боїтеся пити з іншої кружки, змінити дорогу на роботу або навіть просто зняти навушники.
Ви побачите, наскільки ірраціональні ваші страхи, так давайте позбавлятися від них, відкриваючи дорогу чомусь новому.