Діти ростуть дуже швидко. І в певний час перед батьками постає питання: Як виховати підлітка?
Батьки дванадцятирічних дітей, як правило, здивовані тим, які зміни відбуваються в поведінці їхніх дітей. Коли дитина перестає довіряти у всьому своїм батькам, багато матерів відчувають себе відкинутими, і у батька складається враження, що він зайвий. Великою проблемою може бути й те, що раніше застосована система штрафів і заохочень перестає бути ефективною. Тоді батьки повинні адаптувати свої методи виховання, а це дуже непросто. Яких помилок слід уникати, щоб підлітковий період дитини не став пеклом для всієї родини?
Основні помилки у вихованні підлітка:
-
Зміни в поведінці, як реагувати?
На жаль, часто трапляється, що батьки не впізнають свою улюблену дитину в підлітку, який до цього часу був ввічливим і приємним. Зосереджуючись на негативній поведінці вашої дитини, ви можете завдати їй непоправної шкоди. Правда, підлітки можуть бути нестерпними, але не можна вважати, що вони здатні на все погане. Якщо ви ставитеся до виховання вашої дитини як до покарання за всі гріхи, наступні роки будуть важкими для вас і вашої дитини.
-
Не вважайте їх найгіршими
Дослідження показали, що підлітки, чиї батьки очікували, що вони будуть найгіршими, тобто прийматимуть наркотики, займатимуться сексом або проводитимуть час у поганій компанії, насправді частіше поводитися так, як і очікували батьки.
-
Підтримуйте в захопленнях
Ключем до уникнення серйозних проблем у вихованні дітей є орієнтація на їхні інтереси та захоплення. Навіть якщо ви не в повній мірі розумієте, звідки у дитини захоплюється грою на віолончелі, спробуйте показати деякий ентузіазм. Таким чином ви отримаєте безпечну тему для розмов, ви будете мати зв’язок із нею і самі зможете дізнатись щось нове. нехай візьме гору ваш батьківський інстинкт. Вам не потрібно читати купу підручників про виховання дитини та бути суперпсихологом, щоб підтримати власне чадо у складний період його життя.
-
Не відгороджуйте від реального світу
Одна з найвагоміших помилок — це намагатися вберегти своє чадо від усього злого світу. Ви хочете захистити дитину від болю і розчарування, але ви не повинні захищати її за будь-яку ціну. Кожен повинен навчитися робити помилки та нести наслідки свого вибору. Батьки повинні оберігати своїх дітей, але водночас дати їм певну свободу.
-
Свободи та заборони
Варто дозволити підлітку також мати певну свободу в плані одягу та зачісок, навіть якщо екстравагантний виріз або розкішні кольори одягу шокують, не відмовляйте дитині висловлювати свою особистість за зовнішнім виглядом. У майбутньому ви подякуєте собі за повагу до його вибору.
Це не означає, що ви повинні потакати всьому, що ваша дитина забажає. Хоча одяг і зачіски відносно важливі питання у підлітковому віці, на них не варто сильно зациклюватись. Бо цим підліток показує світу своє свідоме “Я” та підкреслює свою індивідуальність.
-
Щира бесіда
Але є речі на які ви повинні реагувати твердо і жорстко. Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина вживає наркотики або вживає алкоголь, не удавайте, що все нормально. Дійте негайно. Почніть з щирої бесіди з дитиною. Дайте зрозуміти, що ви теж були на її місці, і теж робили помилки. Намагайтесь уникати довгих нотацій типу:” син моєї подруги….” Дайте зрозуміти, що ви цінуєте та любите свою дитину навіть тоді, коли вона припустилась помилки. Можливо, вона зізнається, що пробувала спиртні напої, цигарки чи навіть наркотичні речовини.
-
Жорсткі міри
Однак, якщо це питання не виясниться, і у вас виникнуть сумніви, йдіть далі. Може бути корисним обшукати кімнату підлітка. Це серйозне порушення конфіденційності дитини, як особистості, але в цьому випадку мета виправдовує засоби.
Читайте також: Собака для дитини – яку породу вибрати? |
А як ви виховуєте підлітка?