Не хочете бути сонною мухою вранці? І не потрібно! Кілька простих дій забезпечать бажану бадьорість навіть стовідсотковим совам. Якщо вам зазвичай важко прокинутися і розлучитися з подушкою, ось практичний посібник на 10-15 хвилин, як за 10 хвилин перемогти сонну ранкову апатію
Як за 10 хвилин перемогти сонну ранкову апатію
1. Позіхаємо і потягуємось , долаємо ранкову апатію.
Перший ранковий ритуал, який потрібно виконати, не встаючи з ліжка, – широко позіхнути і добре потягнутися. Під час позіхання розкривається рот і горло, а глибокий вдих, який при цьому відбувається, може довести повітря до шлунка. Кров збагачується киснем, напружуються м’язи шиї та обличчя, в результаті чого активізується кровообіг і робота мозку.
Таким чином, позіхання допоможе вам підбадьоритися. Якщо вранці вас не тягне позіхати, уявіть людину, яка це робить з характерним видом і звуком або просто відкрийте рот ширше, імітуючи позіхання. 60% людей швидко «заражаються» позіханням, так що у вас, швидше за все, вийде.
До речі, деякі японські компанії навіть практикують в своїх офісах «хвилинки позіхання»: включають на моніторі відповідні зображення або відео, завдяки чому співробітники колективно позіхають, насичуючи мозок киснем, а потім продуктивніше працюють.
Після того як ви пару-трійку раз солодко позіхнули, треба не менше старанно потягнутися. Під час сну ваше тіло знаходиться в статичному положенні, і м’язи затікають. Потягуючись, ви одночасно напружуєте багато ділянок тіла, що допомагає підвищити тонус і поліпшити кровообіг. Півхвилини якраз вистачить, щоб добре потягнутися, розтягуючи і напружуючи по черзі м’язи рук і ніг. Крім усього іншого, це дуже приємно.
2. Дихаємо глибше
Перед тим як встати, можна зробити невелику дихальну вправу, яка додатково наситить тіло киснем. Ви знаєте, що існують різні види дихання? Поверхневе, коли в процесі бере участь тільки верхня частина легенів, і глибоке, діафрагмальне, коли людина «дихає животом».
Лежачи на спині, починайте наповнювати легені повітрям. Спочатку наповнюється живіт, при цьому він повинен надути (можете покласти на нього руку, щоб відчувати, як прибуває повітря). Потім розширюється простір в області нижніх ребер, після чого заповнюється повітрям вся грудна клітка.
Потім відбувається видих: послідовно випускайте повітря з легенів, повністю, щоб живіт в кінці втягнувся, немовби «прилип» до хребта.
На своєму досвіді я переконалася, що це реально дієва вправа, і якщо ви спробуєте її один раз, потім щоранку будете виконувати. Коли вдихаєте таким чином, здається, що очі розкриваються самі по собі, і спати хочеться вже не так сильно. У всякому разі, це не дасть вам заснути під час наступної вправи.
3. Думаємо про приємне
Кажуть, що краще не підхоплюватися різко з ліжка, а вставати з нього поступово, щоб не було стресу для організму, стрімко переходить з положення «лежачи» в положення «бігти на роботу». Перш ніж встати, сядьте на ліжко і потратьте хвилину на те, щоб подумати про приємне.
Відомо, що настрій на день, як правило, впливає на те, як він пройде. Припустимо, свій список справ ви склали ще вчора, так що цю хвилину просто подумайте про щось позитивне: сьогодні ви приступаєте до цікавого проекту, на вулиці сонячно, буде приємно йти на роботу з плеєром, в ньому якраз нова музика, у вас буде класний сніданок або, може бути, запланована весела гулянка з друзями на вечір.
Кожен день відбувається щось хороше, так що подумайте про це прямо з ранку. За відсутності відповідних планів заплануйте подумки якесь задоволення, аж до «подивитися новий випуск улюбленого серіалу з відром попкорну».
Це може бути складно, особливо якщо ви не звикли до позитивного мислення. Нічого конкретного в голову не приходить? Для таких ситуацій є вихід: просто посміхайтеся.
4. Хвилина вправ
Якщо ви згодні робити більш тривалу зарядку – будь ласка, буде тільки краще. Але якщо у вас немає часу або зовсім немає бажання займатися вранці, зробіть хоча б невеликий комплекс: 15 секунд присідань і віджимань, 15 стрибків і невелика розтяжка. Вправи посилюють серцебиття, розганяють кров, так що ви відчуваєте себе значно бадьоріше та швидше долаєте сонну ранкову апатію.
Навіть сама неспортивна людина може змусити себе позайматися одну хвилину, тим більше, що вранці сила волі ще не витрачена на дрібні нелюбимі заняття.
дослідження No Excuses: Even 1-Minute Workouts Benefit Health вчених з Університету Юта довели, що інтенсивні фізичні навантаження по хвилині протягом дня практично не поступаються за ефективністю рекомендованим для здоров’я 10-хвилинці помірних вправ. До такого висновку вчені прийшли, вивчивши звички більше 4,5 тисяч чоловік.
Так що ваше однохвилинне ранкове тренування буде вельми корисним і вже точно допоможе вам прокинутися. А пізніше, протягом дня, ви зможете при бажанні нагнати решту норму фізичної активності: наприклад, швидко пройшовши до роботи, піднімаючись пішки на 10 поверх або катаючись ввечері на велосипеді.
5. Стакан води
Перш ніж відправлятися на звичайні водні процедури, випийте склянку простої теплої води. Вода допомагає запустити процес травлення, «будить» ваш шлунок. На той час, як ви сядете снідати, організм буде готовий до прийому їжі і з’явиться апетит, який у багатьох відсутній вранці (особливо у сов).
6. Контрастний душ
Напевно ви багато раз думали починати день з контрастного душу, але весь час відкладали. Читаючи про всі переваги такої процедури, зокрема про поліпшення обміну речовин і циркуляції крові, зміцненні судин, очищенні і загальному зміцненні організму, складно залишитися байдужим.
Ранок – саме час для контрастного душу, адже після нього залишатися «вареним» дуже важко.
Спочатку включаєте теплу воду, потім трохи підвищуєте температуру, після цього – знижуєте. Тіло повинно бути під гарячою водою довше, ніж під холодною, і, якщо ви все виконайте вірно, в кінці процедури відчуєте бадьорість, а не озноб.
Ці шість пунктів можна зробити щоденним правилом, і тоді у вашої ранкової сонливості просто не залишиться шансів.
А як ви долаєте сонну ранкову апатію? Розповідайте в коментарях.