Бути батьком – справа складна і дуже нервова. Кожен день публікуються нові дослідження в галузі медицини, а список хронічних захворювань, які ваш малюк може заробити в дитинстві, поповнюється практично щодня. Екзема, астма, алергія, непереносимість лактози і поведінкові проблеми на зразок синдрому розсіяної уваги – все це приходить у вигляді нічних кошмарів і заважає жити.

Але можна позбавити себе від постійного страху, а дитину – від усіх цих проблем, якщо просто дозволити їй із задоволенням борсатися в багнюці. Ця точка зору останнім часом отримує все більше прихильників.

Батьки намагаються вберегти дитину від тих речей, які вважають небезпечними для її здоров’я. Постійно обробляють антисептиками і милом практично все, що оточує малюка. Результат же виходить абсолютно протилежний: дослідження, проведене журналом Occupational Environmental Lidia Casas, Ana Espinosa, Alícia Borràs-Santos, виявило, що діти, які більше контактують з антисептиками, застуджуються на 20% частіше.

Доктор Майя Шетріт-Кляйн (Maya Shetreat-Klein) дотримується тієї ж думки:

Мікроби, свіжі продукти, перебування на природі допоможуть зміцнити здоров’я дитини. Ліки не здатні зробити те, що може довга прогулянка в лісі.

За останні кілька років стало очевидним: мікробіом людини – унікальне співтовариство мікроорганізмів в кишечнику – має життєво важливе значення для імунітету і здоров’я людини. Чим різноманітніший цей набір, тим краще, а надмірна санітарна обробка позбавляє наш організм цього розмаїття.

При цьому в одній чайній ложці грунту міститься стільки ж мікроорганізмів, скільки людей на планеті.

Звичайно ж, ніхто не закликає їсти землю ложками. Однак дослідження демонструють: діти, які виросли в селах або на фермах, набагато рідше страждають від алергії і астми, тому що вони регулярно піддаються впливу величезної кількості мікроорганізмів.

Щоб здоров’я дитини зміцніло, досить частіше гуляти на свіжому повітрі (в парку, в лісі, біля водойм) і їсти їжу, вирощену в живому грунті. Діти повинні гратися в бруді, бруднитися і веселитися, не піклуючись про те, що в їх організм потраплять мікроби.

Це не квантова фізика і не магія. Це прості принципи, які виходять зі здорового глузду і підкріплюються результатами досліджень.

Що допоможе зміцнити імунну систему дитини

1. Перебування на природі

Частіше гуляйте з дитиною на природі. Нехай вона грається в траві, серед дерев, брудниться – не сваріть її за це. Таким чином ви будете тренувати імунну систему.

2. Бульйони

Бульйон, зварений на кістках, містить корисні жири, які підтримують імунну систему дитини. Бульйон можна використовувати як основу для супу або як окрему страву – вирішувати вам.

3 Яйця

Яйця багаті на холестерин, необхідний для роботи імунної системи і мозку. Якщо кури добре харчувалися, то яйця будуть містити і холін, і жирні кислоти омега-3, необхідні для міцного здоров’я, пам’яті та уваги.

Вітаміни, що містять ці речовини, часто продають як таблетки для підвищення концентрації у дитини. Не дайте себе обдурити: все необхідне вашому малюкові може забезпечити правильний раціон.

4. Продукти з гірким присмаком

Шкірочка фруктів і овочів, зелень, чай, гіркий шоколад – всі ці продукти об’єднані особливим гірким присмаком. Речовини, які за нього відповідають, допомагають збалансувати апетит, посилити імунну систему, стабілізувати рівень цукру.

5. Ферментована їжа

Бочкові огірки, квашена капуста, живий йогурт – це багата пробіотиками їжа, яка йде на користь мікробів і, таким чином, зміцнює імунітет.