Як зміцнити відносини: 10 порад
Американський блогер, підприємець і автор.

Для початку давайте згадаємо, коли ні в якому разі не слід починати відносини. Ось кілька основних причин:

 • Тиск з боку сім’ї чи друзів.
 • Самотність.
 • Наївна закоханість. Коли здається, що любов – рішення всіх проблем і єдиний сенс життя.
 • евпевненість в собі або комплекси. Це неминуче призводить до нездорових відносин. Виходить, ми любимо партнера, тільки поки він допомагає нам відчувати себе краще, ми віддаємо щось, тільки якщо отримуємо щось натомість. В таких умовах не може з’явитися справжня близькість.

  Як зміцнити відносини: 10 порад

  Як зміцнити відносини: 10 порад

1. Будьте реалістами

Справжня любов – це зовсім не те, що романтична любов, коли ми не помічаємо недоліків партнера. Це вибір. Це постійна підтримка іншої людини незалежно від обставин, що склалися. Це розуміння, що ваші стосунки не завжди будуть безхмарними. Це необхідність розбиратися з проблемами партнера, його страхами і думками, навіть коли вам цього зовсім не хочеться.

Така любов більш прозаїчна, вона вимагає від партнерів набагато більше зусиль. Але все-таки вона дає людині набагато більше. Адже в кінцевому рахунку вона приносить справжнє щастя, а не чергову коротку ейфорію.

2. Поважайте один одного

Це головне в стосунках. Не потяг, не загальні цілі, не релігія і навіть не любов. Будуть моменти, коли вам буде здаватися, що ви взагалі більше не любите один одного. Але якщо ви втратите повагу до партнера, повернути його вже не вийде.

Спілкування, яким би відкритим і частим воно не було, в будь-якому випадку колись зайде в глухий кут. Конфліктів і образ ніяк не уникнути.

Єдине, що допоможе врятувати ваші відносини, – це непохитна повага. Без цього ви завжди будете сумніватися в намірах один одного, засуджувати вибір партнера і намагатися обмежити його незалежність.

Крім того, потрібно ще поважати самого себе. Без самоповаги ви не зможете відчути, що заслуговуєте повагу партнера. Ви постійно будете намагатися довести, що цього поваги гідні, а це в результаті тільки зашкодить вашим відносинам.

 • Ніколи не скаржтеся на партнера друзям. Якщо ви незадоволені чимось в його поведінці, обговоріть це з ним самим, а не з друзями і родичами.
 • Ставтеся з повагою до того, що у партнера можуть бути інтереси, хобі та погляди, відмінні від ваших.
 • Зважайте на думку партнера. Не забувайте, ви – одна команда. Якщо хтось один незадоволений, значить, шукати вирішення проблеми потрібно разом.
 • Не тримайте все в собі, обговорюйте будь-які проблеми. У вас не повинно бути заборонених тем для розмов.

Повага прямо пов’язане з довірою. А довіра – це основа будь-яких відносин (не тільки романтичних). Без довіри не може виникнути відчуття близькості і спокою.

3. Обговорюйте всі проблеми

Якщо вас щось не влаштовує, обов’язково обговорюйте це. За вас ніхто ваші відносини не налагодить. Головне для збереження довіри, щоб обидва партнери були абсолютно чесними і відкритими.

 • Діліться своїми сумнівами і страхами, особливо тими, про які ви не розповідаєте нікому іншому. Це допомагає не тільки зцілити деякі душевні рани, але і краще зрозуміти партнера.
 • Виконуйте дані обіцянки. Єдиний спосіб відновити довіру – це тримати своє слово.
 • Навчіться розрізняти підозрілу поведінку партнера і власні комплекси. Зазвичай під час сварок одна людина думає, що її поведінка абсолютно нормальна, а іншому те ж саме здається категорично неправильним.

Довіра в чомусь схоже на порцелянову тарілку. Якщо вона впаде і розіб’ється, то з великими труднощами її все-таки можна буде склеїти заново. Якщо розбити її вдруге, осколків буде в два рази більше, а часу і зусиль, щоб зібрати їх воєдино, теж буде потрібно більше. Але якщо упускати тарілку раз по раз, в кінці кінців вона розколеться на такі дрібні шматочки, що склеїти їх буде вже неможливо.

4. Не намагайтеся контролювати один одного

Ми часто чуємо, що відносини вимагають жертв. У цьому є частка правди, іноді дійсно доводиться від чогось відмовлятися. Але якщо обидва партнери постійно жертвують собою, вони навряд чи будуть щасливі. Такі відносини в підсумку тільки нашкодять обом.

Кожна людина повинна бути самостійною особою з власними поглядами і інтересами.

Намагаючись контролювати партнера, щоб зробити його щасливим (або дозволяючи контролювати власні вчинки), ви нічого доброго не досягнете.

Деякі бояться давати партнеру свободу і незалежність. Причиною цього можуть стати відсутність довіри або невпевненість в собі. Чим менше ми цінуємо самих себе, тим більше будемо намагатися контролювати поведінку партнера.

5. Будьте готові до того, що ви з партнером змінитеся

Згодом ви з партнером змінитеся, це цілком природно. Тому важливо завжди бути в курсі змін, що відбуваються і з повагою до них ставитися.

Якщо ви плануєте провести разом кілька десятиліть, потрібно бути готовим до труднощів і непередбачених ситуацій.

Серед значних змін, з якими стикаються багато пар, можуть бути зміна релігії і політичних поглядів, переїзд в іншу країну, смерть родичів (в тому числі дітей).

Коли ви тільки починаєте зустрічатися, ви знаєте тільки, яка ця людина зараз. Ви ніяк не можете знати, якою вона буде через п’ять чи десять років. Тому потрібно бути готовим до несподіванок. Звичайно, це нелегко. Але допомогти тут може вміння правильно сваритися.

6. Навчіться сваритися

Психолог Джон Готтман (John Gottman) виділив чотири ознаки поведінки, які вказують на можливий розрив відносин:

 1. Критика характеру ( «Ти дурний» замість «Ти вчинив нерозумно»).
 2. Перекладання провини.
 3. Образи.
 4. Відхід від сварки і ігнорування партнера.

Потрібно навчитися сваритися правильно:

 • Не згадуйте під час однієї сварки попередні. Це нічого не вирішить, а тільки посилить ситуацію.
 • Якщо сварка розпалюється, зупиніться. Вийдіть на вулицю і пройдіться трохи. Повертайтеся до розмови, тільки коли охолонете.
 • Пам’ятайте, що чиясь правота в сварці не так важлива, як почуття, що тебе вислухали з повагою.
 • Не намагайтеся уникати сварок. Висловіть наболіле і зізнайтеся в тому, що вас турбує.

7. Навчіться прощати

Не намагайтеся змінити партнера, це ознака неповаги. Прийміть той факт, що у вас є розбіжності, любите партнера незважаючи на них і намагайтеся прощати.

Але як же навчитися прощати?

 • Коли сварка закінчилася, неважливо, хто мав рацію, а хто ні. Залишайте всі конфлікти в минулому, а не згадуйте їх кожен місяць.
 • Не потрібно тримати під контролем кількість. У відносинах не повинно бути переможців і переможених. Все повинно робитися і даватися безоплатно, тобто без маніпуляцій і очікування чогось натомість.
 • Коли партнер робить помилку, відокремлюйте його поведінку від намірів. Не забувайте про те, що ви цінуєте і любите в партнері. Всі роблять промахи. Якщо партнер помилився, це зовсім не означає, що він потайки вас ненавидить і хоче розлучитися.

8. Будьте прагматичними

Будь-які відносини неідеальні, тому що і самі ми неідеальні. Так що будьте прагматичними: визначте, в чому хороший кожен з вас, що ви любите і не любите робити, а потім розподіліть обов’язки.

Крім того, багато пар радять заздалегідь визначити деякі правила. Наприклад, як ви будете ділити всі витрати? Скільки ви готові брати в борг? Скільки може витратити кожен з партнерів, не порадившись з іншим? Що потрібно обов’язково купувати разом? Як ви будете вирішувати, куди поїхати у відпустку?

Деякі навіть проводять «річні звіти», під час яких обговорюють ведення справ і вирішують, що змінити в господарстві. Це, звичайно, звучить банально, але такий підхід дійсно допомагає бути в курсі потреб і потреб партнера і зміцнює відносини.

9. Пам’ятайте про дрібниці

Прості знаки уваги, компліменти і підтримка мають велике значення. Всі ці дрібниці згодом накопичуються і впливають на те, як ви сприймаєте свої відносини. Тому багато хто радить продовжувати ходити на побачення, вибиратися абикуди на вихідні і обов’язково знаходити час на секс, навіть коли ви втомилися. Фізична близькість не тільки дозволяє зберегти здорові відносини, але навіть допомагає налагодити їх, коли щось пішло не так.

Це стає особливо важливим з появою дітей. У сучасній культурі на дітей мало не моляться. Вважається, що батьки повинні заради них жертвувати всім.

Краща гарантія того, що діти виростуть здоровими і щасливими, – це здорові і щасливі відносини між батьками.

Так що нехай на першому місці для вас завжди будуть ваші відносини.

10. Навчіться ловити хвилю

Відносини можна порівняти з хвилями на морі. Такі хвилі – це різні емоції, злети і падіння в стосунках. Деякі тривають всього кілька годин, інші кілька місяців або навіть років.

Головне – не забувати, що самі по собі ці хвилі практично не відображають якість відносин. На них впливає безліч зовнішніх чинників: втрата або зміна роботи, смерть родичів, переїзди, фінансові труднощі. Потрібно просто ловити хвилю разом з партнером, куди б ця хвиля вас не занесла.

Які методи на вашу думну допоможуть зміцнити відносини? Діліться в коментарях