Коли мова заходить про здоровий спосіб життя, схуднення, заняття спортом, насамперед всі згадують про біг. Безсумнівно, біг є одним з найдієвіших способів проведення часу для вашого здоров’я, але в той же час лише частиною спортивних навантажень. Проте яке кардіотренування підходять саме вам поговоримо далі в статті

Всі спортивні навантаження в залежності від інтенсивності діляться на два типи – аеробні та анаеробні. Основною відмінністю цих навантажень є насичення організму киснем під час заняття. Зупинимося на аеробних навантаженнях докладніше. Найчастіше до них відносять такі види активності як біг, велоспорт, плавання, різні ігрові види спорту. Згадайте свої відчуття коли ви займаєтеся чимось з цього: дихання не вистачає, серце стукає, здається, що на наступний вдих дихання вже не вистачить – все це ознаки нестачі кисню для організму. Саме з цими навантаженнями пов’язано схуднення і поліпшення витривалості нашого організму.

Яке кардіотренування підходять саме вам

Яким же видом аеробних навантажень краще зайнятися? У вас величезний вибір. Якщо вам до душі свіже повітря – ви можете вибрати для себе біг на вулиці, велоспорт або ж зупинитися на величезній різноманітності ігрових видів спорту будь то футбол, баскетбол, теніс і т.п. Якщо ж ви віддаєте перевагу заняття спортом в закритих приміщеннях, то спеціально для вас у всіх великих спортзалах створені так звані спортивні клуби.

Простими словами, кардіозона – це частина спорткомплексу в якій знаходяться різні аеробні тренажери або ж кардіотренажери. Як я вже говорив, спортивні клуби існують практично у всіх спортивних комплексах. Але якщо вам дуже сильно не пощастило і в вашому спортзалі немає цієї самої зони, то швидше за все пара тренажерів типу бігової доріжки, орбітрек або велотренажера у вас точно знайдеться.

Згадана вище зона включає в себе кілька основних типів тренажерів: бігові доріжки, велотренажери, еліптичні тренажери (в народі – орбітрек) і степпери. І виникає резонне питання: в чому відмінність цих тренажерів? Адже по суті, всі вони спрямовані на те, щоб зміцнити нашу серцево-судинну систему, ну і жирок скинути, як же без цього. Нижче я постараюся позначити основні їх відмінності.

кардіотренування

Бігова доріжка

Найпопулярніший тренажер в будь-якому спортзалі. Ні, серйозно, особисто я в своєму залі ніколи не бачив щоб всі доріжки були порожні одночасно. Хто-небудь завжди біжить на ній до своєї мети. І адже не випадково вона стала тренажером №1 для підтримки форми. Основним дією яку ви робите на цьому тренажері є активне перенесення тіла в просторі. В народі – біг. Саме для цього організму потрібен підвищений приплив кисню. Мабуть, самий високоінтенсивний тренажер який ви зможете вибрати, але існує і ряд мінусів. Зокрема, при неправильному бігу ударне навантаження на себе беруть суглоби колін і стопи, також навантаження йде і на спину. Тому краще починати бігати з інструктором, ну або хоча б подивіться кілька матеріалів з приводу правильної постановки стопи при бігу.

кардіотренування

Велотренажер

Також дуже поширений і популярний. Як не складно здогадатися з назви, на цьому тренажері ви будете імітувати їзду на велосипеді, тільки не таку веселу і цікаву як на свіжому повітрі. Навантаження на суглоби в порівнянні з доріжкою – мінімальне, також можна збільшувати інтенсивність навантаження за допомогою перемикання режимів, чим більше режим, тим важче крутити педалі. Але ми ж не відпочивати прийшли?

Еліптичні тренажери

кардіотренування

Ось вам еліпс щоб зрозуміти чому вони так називаються.

Як вже стало зрозуміло еліптичним цей тренажер називається через те, що нога при занятті на ньому описує траєкторію еліпса або овалу. У цьому тренажері також є свої переваги і недоліки. До переваг можна віднести те, що тут сильніше працюють великі м’язи стегна: чотириголовий, біцепс стегна і сідничний м’яз (дівчатам на замітку), також немає ударного навантаження на суглоби і практично завжди в конструкції передбачені ручки, тримаючись за які ви зможете додатково підключити ще і верхній плечовий пояс, а саме руки, плечі, груди. Є налаштування режимів, що дозволяє ускладнити собі роботу. Даний тренажер також дуже ефективний з точки зору спалювання калорій.

Степпер

кардіотренування

Степпер (від англ. Step – крок) імітує підйом по сходах. Цей тренажер також як і еліптичний в більшій мірі задіє великі м’язи стегна, з упором на чотириглавий м’яз і передню поверхню стегна. До основних переваг можна віднести мінімальний шанс травматичності, до недоліків – не дуже активний характер самої вправи, але велика кількість різноманітних режимів не дасть вам занудьгувати.

Інші види тренажерів

До дуже рідкісних і специфічних видів кардіотренажерів можна віднести ручний ергометр, гребний тренажер, Клімбер і ін.

Ручний ергометр імітує їзду на велосипеді, з однією невеликою відмінністю – ви будете їхати руками, а не ногами. Існує цей тренажер для людей які в силу будь-якої травми не можуть займатися на тренажерах в яких задіяні м’язи ніг або спини.

Гребний тренажер є чудовим засобом для зміцнення всього тіла. У роботу включаються м’язи ніг, спини і плечового пояса. Гребний тренажер імітує собою греблю на байдарці. Але його основним мінусом є сильна напруга для спини, тому людям з травмами спини або хребта краще утриматися від виконання цієї вправи.

Клімбер (від англ. Climb – підійматися) – тренажер який імітує заняття скелелазінням. Думаю, ні для кого не буде секретом те, що Клімбер передбачає наявність деякої фізичної підготовки, а також не надто зручний для тривалого кардіо, так як є дуже виснажливим для м’язів верхнього плечового пояса.

Висновок

Підводячи підсумок, можна сказати, що кожен з цих видів активності має свої переваги і недоліки і вибирати собі кардіотренажер потрібно в зв’язку з метою якої ви бажаєте досягти, але також не варто забувати про те, що спорт – це лише частина вашої роботи по досягненню здоров’я і ідеальної форми тіла, а йти далі чи ні вирішувати вже вам.